Human Motion, holistyka i high-tech
Tak leczy Marina Zdrowia
Human Motion, holistyka i high-tech
Tak leczy Marina Zdrowia

Leczyć. Przywracać do społeczeństwa. Aktywizować. Tymi trzema hasłami kieruje się Marina Zdrowia – innowacyjna placówka rehabilitacyjna, która stawia na kompleksową opiekę, nowoczesne technologie i podejście holistyczne. Jej najnowszy nabytek? Egzoszkielet ABLE Human Motion, przełomowe narzędzie w walce o sprawność pacjentów.
Marina Zdrowia to nowoczesna placówka rehabilitacyjna, która wyrosła na fundamencie 10-letniego doświadczenia Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym – spółki specjalizującej się w kompleksowej pomocy osobom po wypadkach – oraz Centrum Zdrowego Pracownika, profilaktycznej przychodni dedykowanej pracownikom ERGO Hestii. Od 2024 roku Marina Zdrowia działa również komercyjnie, koncentrując się szczególnie na rehabilitacji neurologicznej.
- Od 10 lat wykorzystujemy w rehabilitacji dwa amerykańskie egzoszkielety, a od lutego jako pierwsi w Polsce i dziesiąci na świecie wprowadziliśmy do oferty egzoszkielet ABLE Human Motion – mówi Joanna Polcyn, Wiceprezes Zarządu Mariny Zdrowia. - Oprócz tego posiadamy innowacyjne technologicznie sprzęty służące do diagnostyki, treningu równowagi i propriocepcji, wspierające, koordynację wzrokowo-ruchową, funkcje motoryczne i poznawcze z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, sprzęty pomagające przy reedukacji i ewolucji chodu oraz urządzenie wykorzystujące technologię wysokofrekencyjnego prądu, która stymuluje procesy naprawcze i regeneracyjne w tkankach – przy stanach zapalnych, urazach, bliznach czy miejscowym bólu. Nasza oferta uwzględnia też fizjoterapię ortopedyczną, uroginekologiczną oraz wsparcie logopedy, neurologopedy, psychologa, seksuologa oraz masaż leczniczy. Na miejscu znajduje się także gabinet fizjoterapii dziecięcej dla pacjentów od wieku niemowlęcego z wadami postawy, opóźnieniami rozwojowymi, chorobami genetycznymi czy po przebytych urazach.
Holistyczne podejście
Marina Zdrowia odpowiada na potrzeby zdrowotne pacjentów w różnym wieku – dzieci, seniorów, ale i młodszych pracowników cierpiących na dolegliwości bólowe związane z wieloma godzinami przed komputerem, a także osób po urazach czy operacjach.
- Staramy się obejmować pacjenta całościową opieką. Nasz interdyscyplinarny zespół ściśle ze sobą współpracuje. To spore ułatwienie dla pacjentów, którzy w jednym miejscu w kilka godzin mogą zaadresować różne potrzeby. Kompleksowość sprawia, że fizjoterapia jest bardziej efektywna. Zintensyfikowanie działań w krótszym czasie powoduje, że efekt w postaci poprawy stanu zdrowia następuje dużo szybciej – tłumaczy Agnieszka Nowacka, Prezes Zarządu Mariny Zdrowia.
Przemyślany proces
Specjaliści Mariny Zdrowia prowadzą pacjenta od diagnostyki weryfikującej jego indywidualne potrzeby, przez przygotowanie planu leczenia, aż po przemyślaną realizację. W tym procesie opierają się na celach krótko- i długoterminowych, które są na bieżąco weryfikowane i podsumowywane.
- Cel to może być poprawa mobilności, chodu, funkcjonalności lub uzyskanie samodzielności w codziennych czynnościach życiowych, umiejętność samodzielnego mieszkania albo powrotu do pracy. Czasami jest to wyjście na rynek pracy – gdy np. mamy młodą osobę, która w niepełnoletności doznała jakiegoś urazu i dopiero zaczyna swoją zawodową drogę – wyjaśnia Agnieszka Nowacka.
