"Blask" Kondej-Hedrych

Plastyka powiek, lift brwi i skroni, fiksacja brwi

Zabieg plastyki powiek może dotyczyć zarówno powiek górnych, jak i dolnych. Głównymi wskazaniami do tego zabiegu są nadmiary zwiotczałej skóry oraz tzw. przepukliny tłuszczowe czyli widoczne pod skórą uwypuklenia tkanki tłuszczowej oczodołu. Przeprowadza się go zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Dzięki takiemu rodzajowi znieczulenia po zabiegu pacjent może od razu iść do domu.

Na życzenie pacjenta zabieg można wykonać również w znieczuleniu ogólnym. Szwy usuwane są na wizycie kontrolnej 7 dni po zabiegu, a pełna rekonwalescencja trwa około 2-3 tygodni. W efekcie uzyskujemy odmłodzenie okolicy oka, bardziej wypoczęty wygląd, „odświeżenie” spojrzenia. Zabieg ten można też wykonywać ze wskazań medycznych, takich jak na przykład: ograniczony obszar widzenia i dyskomfort spowodowane nadmiarami zwiotczałej skóry, czy opadanie powieki powodujące zachodzenie brzegu rzęsowego na źrenicę.

Nie zawsze jednak sama plastyka powiek jest idealnym rozwiązaniem. U niektórych pacjentów nadmiar skóry w okolicy powieki górnej wynika przede wszystkim z opadnięcia tkanek brwi. Linia brwi obniża się w takiej sytuacji w sposób nieprawidłowy, zbliżając się do linii rzęs. Wtedy wskazane jest wykonanie zabiegu podniesienia brwi. Efekt ten możemy uzyskać z różnych dostępów – wykonując cięcie bezpośrednio nad brwią, na skroni na pograniczu skóry owłosionej i nieowłosionej, czy w skórze owłosionej skroni. Tzw. lift skroniowy podnosi przede wszystkim boczne części brwi i jest zarezerwowany dla pacjentów, którzy mają nadmiary tkankowe właśnie w tej okolicy.

Czasem konieczne jest połączenie obu wyżej opisanych zabiegów czyli plastyki powiek górnych i korekcji położenia brwi. Najprostszym tego typu zabiegiem dla pacjentów, u których widać dopiero tendencję do obniżania się brwi jest tzw. plastyka powiek górnych z fiksacją brwi. Zabieg polega na usunięciu zwiotczałej skóry powieki, a dodatkowo z tego samego cięcia brew stabilizowana jest do tkanek głębokich, co zapobiega jej opadaniu. U pacjentów z bardziej zaawansowanym stadium opadania brwi i zwiotczeniem powiek górnych warto pomyśleć o dwóch zabiegach. Zazwyczaj w pierwszej kolejności wykonuje się korekcję brwi.

Plastykę powiek dolnych również możemy połączyć jednoczasowo z innymi zabiegiem, jakim jest tzw. lift środkowej części twarzy. Polega on na uniesieniu i w efekcie wypełnieniu tkanek górnej części policzka. Zabieg daje trwały efekt i zdecydowanie bardziej naturalny wygląd niż na przykład podanie kwasu hialuronowego w tej okolicy. Lift środkowej części twarzy można wykonywać również z cięcia na skroni.

Jak widać, możliwości jest wiele. Aby dokonać właściwego wyboru warto skorzystać z opinii doświadczonego chirurga plastyka. W gabinecie „Blask” Kondej-Hedrych pracuje grono świetnie wyszkolonych specjalistów chirurgii plastycznej: dr Karolina Kondej, dr Alina Hedrych-Ozimina, lek. Agnieszka Brzezicka i lek. Izabela Ratnicka. Podczas konsultacji można dokonać wyboru najbardziej odpowiedniego zabiegu, uzyskać wyczerpujące informacje na temat sposobu jego przeprowadzenia oraz umówić się na dogodny termin. Pora letnia nie jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia tego typu procedur medycznych, należy jednak pamiętać o ochronie przez słońcem.

Karola Szymanowskiego 20/U5, 80-280 Gdańsk

tel. 570 370 070 | kontakt@chirurgiaplastycznablask.pl

chirurgiaplastycznablask.pl