Moda i kulinaria

Wieczór deluxe na powitanie lata

Krzysztof Nowosielski

Ciepły, prawdziwie letni wieczór, plaża w Sopocie oraz nastrojowe wnętrze Restauracji Bulaj z widokiem na morze – w takiej scenerii 20 czerwca odbył się Letni Wieczór DeLuxe organizowany przez MS Group, wydawcę czasopisma Prestiż Magazyn Trójmiejski. W programie m.in. pokaz mody Ismeny Warszawskiej, kulinarne show, konkurs z atrakcyjnymi nagrodami oraz inne niespodzianki przygotowane przez partnerów wydarzenia.

Lepszej pogody na świętowanie początku lata nie można było sobie wymarzyć – ciepły, bezchmurny wieczór pozwolił w pełni docenić uroki Restauracji Bulaj mieszczącej się przy samej plaży w sopockim Parku Północnym. To urokliwe miejsce o marynistycznym wystroju z jednej strony okala zieleń, a z drugiej - piasek i morze, które można podziwiać również z malowniczego ogródka. Letni Wieczór DeLuxe stał się nową odsłoną tej znanej i cenionej restauracji – w innym miejscu, nowocześniejszym lokalu, ale z tą samą kadrą i doskonałą kuchnią. Kulinarne live cooking show na plaży przygotowane przez szefa Artura Moroza i jego zespół pozwoliło pokazać jej możliwości oraz 20-letnie doświadczenie. Przez cały wieczór serwowane były kolejne zaskakujące dania czerpiące z bogactwa ryb – bałtyckich i słodkowodnych, ale i z potencjału kulinarnego Kaszub.

Letni Wieczór DeLuxe poprowadził prezenter Tomasz Podsiadły, który przywitał zgromadzonych 260 gości wspólnie z redaktorem naczelnym „Prestiżu” Michałem Stankiewiczem. Wprawdzie tym razem wydarzeniu w lekkiej, wakacyjnej formule celowo nie towarzyszyła merytoryczna debata, niemniej jednak nie obyło się bez krótkiego przemówienia o roli rzetelnego dziennikarstwa i misji MS Group jako wydawcy mediowego.

Wakacyjne trendy modowe zaprezentowała stylistka Katarzyna Kobiela – ambasadorka Galerii Klif w Gdyni, nietuzinkowego miejsca na mapie Trójmiasta, obiektu dla wymagających klientów, którzy poszukują wysmakowanych i oryginalnych produktów. Na scenie zaprezentowane zostały letnie stylizacje marek najemców galerii. A jest się czym pochwalić – Klif to ponad 130 brandów premium oraz znanych sieci. Jednocześnie jego kameralny i butikowy charakter pozwala robić zakupy w komfortowej, relaksującej atmosferze.

Pozostając w tematach modowych, głównym punktem programu był pokaz mody Ismeny Warszawskiej, założycielki Ismena Studio, które mieści się właśnie w Galerii Klif w Gdyni. Kreacje tej z natury skromnej projektantki z powodzeniem noszą polskie gwiazdy na czerwonym dywanie. Nic dziwnego - lata baletu zaowocowały projektami wydobywających piękno ruchu kobiecej sylwetki i ubraniami, które je podkreślają. Tym razem modele z najnowszej kolekcji Ismeny Warszawskiej zostały zaprezentowane w szczególnym anturażu. Wybieg pokazowy powstał bezpośrednio na plaży, a goście mogli przyglądać się kilkunastu stylizacjom ze stolików i krzeseł rozmieszczonych bezpośrednio na piasku. Zachodzące słońce nadało całości niezapomnianą oprawę.

Partnerem Letniego Wieczoru DeLuxe była także firma Thalgo – ekspert morskiej pielęgnacji thalassoterapii działający już od 60 lat na świecie, a od 30 – w Polsce. Kosmetyki Thalgo czerpią swoje unikalne formuły prosto z mórz i oceanów, pozostają wolne od sztucznych dodatków, barwników i innych szkodliwych substancji. To dzięki temu zapewniają naturalną i skuteczną pielęgnację skóry. Markę zaprezentowała Rusłana Tkaczuk, Dyrektor Operacyjna Thalgo Poland, a na firmowym stoisku można było lepiej poznać całą gamę produktową.

Kolejny partner wydarzenia to OpenSea by AD, która jest na Pomorzu wyłącznym dealerem łodzi motorowych Parker oraz łodzi hybrydowych typu RIB marki 3D tender i skuterów wodnych Kawasaki. Biuro firmy mieści się w Gdyni, w starej marinie. Właściciele OpenSea, Artur Wacewicz i Dominika Król - Wacewicz powołali także pierwszy w Europie Parker Elite Club zrzeszający właścicieli łodzi motorowych Parker. Podczas wieczoru można było z nimi porozmawiać o całym spektrum oferty OpenSea.

Oficjalną część wieczoru zwieńczył konkurs z nagrodami ufundowanymi przez partnerów wydarzenia. A było o co walczyć! Gospodarz, restauracja Bulaj, zaproponowała warsztaty u szefa kuchni Artura Moroza, OpenSea zaskoczył gości rejsem jachtem motorowym, Cosma Galery ufundowała obraz „Kogut” artystki Anny Moon, a Kamena – przepiękne naszyjniki. Dodatkowo można było wygrać vouchery na wyjątkowe zakupy w Galerii Klif, zestawy kosmetyków Thalgo oraz vouchery na rytuały kosmetyczne do salonu La Grace w hotelu Sopot oraz hotelu Molo, weekendowy pobyt w apartamencie od White Glove, ręcznie malowaną porcelanową paterę od Rzeczy-pospolitej, Cytrynówkę Świętokrzyską dekoracyjnej butelce oraz zaproszenie na analizę skóry u doktor Anny Butowskiej.