Twierdza Wisłoujście

Zaczynamy w Gdańsku od Muzeum Gdańska, a konkretniej od najstarszej twierdzy nadmorskiej na polskim wybrzeżu. Ta imponująca fortyfikacja nad Martwą Wisłą przeszła generalny remont i została w maju oddana do użytkowania. Podczas renowacji udało się odtworzyć historyczne elementy, które można było oglądać podczas specjalnego kilkudniowego wydarzenia związanego z otwarciem.

Stara Twierdza 1, Gdańsk

The Lobster House

Kolejne wyjątkowe miejsce na gastronomicznej mapie Gdańska. Po Warszawie przyszedł czas na podbicie trójmiejskich kubków smakowych, zwłaszcza że lokal korzysta z dobrodziejstw owoców morza, które chętnie prezentuje w swojej karcie. A co znajdziemy w menu? Oczywiście homara! Oprócz tego kawior, ostrygi czy kraby. Wszystko podane w wyjątkowej scenerii z widokiem na Motławę.

Długie Pobrzeże 24, Gdańsk

By Insomnia

By Insomnia to polska marka odzieżowa założona w 2011 roku przez Natalię Pstrokońską i Marlenę Niestryjewską. Outlet oferuje stylowe, minimalistyczne ubrania inspirowane skandynawską estetyką. Kolekcje, projektowane i szyte w Polsce, obejmują tuniki, bluzki, spodnie, spódnice i sukienki wykonane z naturalnych dzianin. Dodatkowo dostępne są limitowane serie z włoskich tkanin. Marka stawia na wygodę i oryginalność. Nowy salon będzie funkcjonował jako outlet marki.

Kościuszki 5, Sopot

Cukiernia Błogo

Cukiernia Błogo znana jest już trójmiejskim łasuchom, dlatego pomiędzy sklepami gdyńskiej galerii Riviera utworzono nowe miejsce dla tych, którzy chcieliby choć trochę odpocząć podczas maratonu codziennych zakupów. Warto tutaj zajrzeć, zwłaszcza że za wizerunek lokalu odpowiada Biuro Kreacja, które sprawiło, że w przestrzeniach cukierni po prostu chce się przebywać i delektować pyszną kawą i ciastem.

Kazimierza Górskiego 2, Gdynia