Trójmiasto pełne budowlanych dźwigów

Niedaleko morza lub w centrum, w dynamicznie rozwijających się częściach Gdańska albo na obrzeżach. Jak grzyby po deszczu w Trójmieście powstaje nowa zabudowa mieszkaniowa.

Gdańsk

1. Antracyt

Dzielnica: Oliwa, Gdańsk Termin ukończenia: III kwartał 2024 Deweloper: Moderna

Złożony z 45 lokali apartamentowiec powstaje przy ul. Czyżewskiego w gdańskiej Oliwie. Inwestycja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na lokalizację w otulinie Lasów Oliwskich i jednocześnie dobre skomunikowanie z Sopotem i biznesową częścią Oliwy. Uwagę przyciąga interesująca elewacja, wykończona ciemną, antracytową cegłą. Inwestycja otrzymała nagrodę w kategorii Architecture Multiple Residence prestiżowego konkursu European Property Awards. Jury doceniło nowoczesność projektu, funkcjonalność i pozytywny wpływ na otoczenie.

2. Jagiellońska 13

Dzielnica: Przymorze, Gdańsk Termin ukończenia: II kwartał 2024 Deweloper: NDI Development

Codzienny kontakt z nadmorską przyrodą, przestrzenie przyjazne relacjom międzysąsiedzkim i architektura w stylu biophilic design – wszystko to ma Jagiellońska 13. Jej mieszkańcy mogą się cieszyć wyjątkowym widokiem z przestronnych loggii, bogatą infrastrukturą usługową, a także najwyższym standardem wykończenia.

Jagiellońska 13 to stylowa inwestycja, która powstała w sąsiedztwie jednego z najpiękniejszych parków oraz niespełna kilometr od urokliwej plaży i morza. To raj dla miłośników spacerów, joggingu czy jazdy na rowerze. Aby jeszcze bardziej podkreślić i cieszyć się z tak wyjątkowej lokalizacji, zadbano o to, by przyroda z pobliskiego Parku Reagana i wydm przenikała do wnętrza budynku. Z myślą o najważniejszych potrzebach mieszkańców, zaaranżowano również atrakcyjne przestrzenie wspólne, takie jak coffee corner, strefa rekreacji z salą klubową, bawialnia dla dzieci czy salę spotkań. Dzięki nim każdy będzie się czuł częścią tej wspólnoty.

3. Kamienna 28

Dzielnica: Dolne Miasto, Gdańsk Termin ukończenia: IV kwartał 2025 Deweloper: Acciona

Gdańska inwestycja Acciona powstaje nad samym nabrzeżem Nowej Motławy vis-à-vis Wyspy Spichrzów przy ul. Kamienna Grobla 28 w dzielnicy Dolne Miasto. Jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce na mapie Gdańska, zlokalizowane w pobliżu wszystkich najważniejszych obiektów kulturalno-turystycznych miasta, a jednocześnie nieco na uboczu, zapewniając tym samym wytchnienie od tętniącej życiem metropolii.

Kamienna 28 obejmuje rewitalizację dwóch historycznych budynków młyna olejowego z 1846 roku (później znanego jako Fabryka Batycki), w których powstaną apartamenty loftowe o powierzchni od 39,5 do 139 m2. Od strony ulicy Jałmużniczej, zabytkowy kompleks uzupełni nowoczesny budynek, w którym znajdą się 32 apartamenty inwestycyjne typu studio o powierzchni od 24 do 53 m2.

GDYNIA

1. Apartamenty Bernadovo

Dzielnica: Mały Kack, Gdynia Termin ukończenia: II kwartał 2024 Deweloper: BPI Real Estate

Inwestycja Bernadovo to prestiżowy, kameralny projekt mieszkaniowy powstały w oparciu o certyfikację BREEAM, zlokalizowany w dzielnicy Mały Kack w Gdyni.Niewielka liczba mieszkań w każdym z budynków oraz położenie osiedla na wzgórzu pośród drzew zapewnia poczucie komfortu i prywatności. W ramach projektu powstało 108 przestronnych apartamentów z dużymi ogródkami, balkonami lub tarasami. Ponad 70% terenu inwestycji stanowią tereny zielone oraz prywatny las do wyłącznego użytku mieszkańców, zagospodarowany alejkami, strefami wypoczynku i rekreacji.

2. Miłosza

Dzielnica: Redłowo, Gdynia Termin ukończenia: I kwartał 2027 Deweloper: AB Inwestor

MiłoSza to kolejna niezwykła inwestycja w portfolio AB Inwestor, która zlokalizowana będzie przy ul. Czesława Miłosza w gdyńskim Redłowie. To tutaj, na styku lasu, morza i miasta, wykreowaliśmy przestrzeń, która pozwala na pełne zanurzenie się w naturze bez rezygnacji z wygody miejskiego życia. Nasz projekt tworzą starannie zaprojektowane 53 apartamenty rozlokowane w dwóch niezależnych budynkach, połączonych wspólną halą garażową. Jednak to nie tylko luksus i wygoda definiują MiłoSza, to również ekologiczne podejście do projektowanej przestrzeni, w której skupiliśmy się na wykorzystaniu materiałów neutralnych dla środowiska. Wszystko to w sąsiedztwie rozwiniętej infrastruktury, w otoczeniu malowniczego rezerwatu Kępy Redłowskiej.

3. La Esquina

Dzielnica: Śródmieście, Gdynia Termin ukończenia: II kwartał 2025 r. Deweloper: AB Inwestor

La Esquina powstaje w Śródmieściu Gdyni i będzie składać się z 20 apartamentów, w tym loftów. Apartamentowiec znajdzie się u zbiegu ulic 3 Maja i Stefana Batorego. Od plaży, morza i Bulwaru Nadmorskiego przyszłych mieszkańców dzielić będzie krótki spacer. Sama nazwa inwestycji oraz jej charakterystyczne elementy nawiązują zarówno do lokalizacji (La Esquina, z jęz. hiszp. róg), jak i hiszpańskiego klimatu, który inwestor postara się oddać w apartamentowcu. Przestrzeń wspólna przywodzić ma myśl wnętrza z filmów w reżyserii Pedro Almodóvara. Uzupełnią ją również cytaty oraz reprodukcje dzieł Pabla Picasso oraz obrazy inspirowane jego twórczością.