Projektantka i kuratorka designu po gdańskiej ASP. Na co dzień uczy na Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzi pracownię designu spekulatywnego i jest kierowniczką Zakładu Historii i Teorii Designu. Współprowadzi studio Touching Points ze wspólniczką Martą Wyrzy-kowską, w którym zajmują się budowaniem strategii marek i produktu. Zaglądamy na Insta-grama Agnieszki Polkowskiej.

Nazywam się Agnieszka Polkowska.

Jestem projektantką produktu, kuratorką dizjanu i strateżką. Współprowadzę studio Touching Points, i uczę projektowania.

Urodziłam się w Gdańsku, na co dzień mieszkam w drodze (podróżuję na co dzień między kilkoma miastami), moim ulubionym miejscem na świecie są góry.

Robię zdjęcia, ponieważ stanowią zapis rożnych chwil z życia, które umysł mógłby wymazać. Niosą ze sobą ładunek emocjonalny. Wracanie do zdjęć to jak podróżowanie po linii czasu i przeżywanie wszystkiego na nowo. Dużo z fotografii na moim profilu jest zrobionych przez moją przyjaciółkę i wspólniczkę @myrzykowska.

W obrazie (fotografii) interesuje mnie przede wszystkim kontekst, narracja, ciekawy kadr.

Instagram jest dla mnie mapą, narzędziem do odkrywania różnych perspektyw twórczyń i twórców, którzy potrafią w ciekawy sposób intepretować i komentować rzeczywistość, a nawet budować swoje alternatywne światy. Znajduję w nim również dużo repozytoriów dizajnu i sztuki.

Gdybym mogła zrobić tylko jedno zdjęcie, sfotografowałabym – to wymagałoby nie lada dyscypliny ;).

Z Trójmiastem łączy mnie dzieciństwo, dorastanie.

Trzy najbardziej fotogeniczne miejsca w Trójmieście: gdyński modernizm (ulokowany w wielu miejscach), morze i Stocznia Gdańska.

Trzy ulubione adresy w Trójmieście: Kilka adresów stoczniowych: Mielżyński, Plenum. Można tam znaleźć wina biodynamiczne i naturalne, które bardzo lubię. Na kawę w Gdańsku idę do Publicznej, a w Sopocie, w drodze nad morze, lubię zajść do LASu Dolnysopotpółnoc.

Insta nominacje @polkowska

@Are.na

Profil platformy społecznościowej, z której korzystam na co dzień. Jej zaletą jest brak algorytmu podpowiadającego content, dzięki czemu można łatwo wyjść ze swojej bańki informacyjnej. To również miejsce, gdzie pojawia się wiele ciekawych książek – białych kruków, niedostępnych już w dystrybucji. Bardzo poetycka przestrzeń.

@abcdinamo

Berlińskie foundry, zajmujące się projektowaniem krojów pism. Uwielbiam ich poczucie humoru i oprócz ich Instagrama, zapisałam się również na newsletter. Potrafią z wyjątkową dla siebie lekkością zakomunikować pojawienie się w swojej kolekcji, nowego fontu, prezentując historię królewskiego typografa Ludwika XIV z VIII wieku i zestawiając ją z viralowym challengem wrzucania Mentosa do Coli.

@7043

Maria Melkosyants – dyrektorka kreatywna, mieszkająca w LA. Bardzo lubię jej migawki z codzienności.

@outdoorecarchive

Outdoor Recreation Archive – archiwum prowadzone przez Special Collections Utah State University i ich sekcję projektowania produktu. Kolekcjonują i opisują katalogi, magazyny marek i publikacje związane z outdoorem. Estetyczna i komunikacyjna lekcja historii z górami w tle.