Jako tkanina uchodzi za jedną z najbardziej luksusowych i cenionych na świecie. Mimo że historia jedwabiu sięga tysięcy lat, to dziś doceniają go ci, którzy pragną luksusu w tej pierwotnej i najprostszej postaci. Jedwabne akcesoria od kilku lat z powodzeniem tworzy Sine Silk, trójmiejska marka, która wbrew powszechnym trendom, szanuje ponadczasowe rozwiązania.

Pewnego dnia, w dalekim starożytnych Chinach, Cesarzowa racząc się filiżanką gorącej herbaty, przypadkowo upuściła do niej kokon jedwabnika. Zainspirowana jego delikatnością i subtelnością, wkrótce zaczęła rozwijać piękną, jedwabną nić… Podobno tak według jednej z legend powstał jedwab. Materiał ten przez wieki upodobała sobie arystokracja i bogaci kupcy, dziś natomiast ceniony jest przez świadome kobiety, posiadający swój własny, wyjątkowy styl. To właśnie dla nich produkty tworzy Sine Silk, trójmiejska marka akcesoriów jedwabnych. Założycielką oraz główną projektantką jest Agnieszka Saweczko, która marzyła o stworzeniu czegoś swojego, co wyraziłoby jej styl. Z zawodu architektka, ale również projektantka wnętrz, modelka, zakochana mama i żona.

- Chcemy, aby nasze apaszki dawały kobietom poczucie siły, elegancji i wyjątkowości. Jedwab to prawdziwy luksus, który można nosić na co dzień – mówi Agnieszka Saweczko, właścicielka Sine Silk. - Tworzymy dla kobiet, które wiedzą, że kobiecość to nie uroda, figura czy wiek, lecz życie w zgodzie ze sobą i swoimi przekonaniami – podkreśla.

Marka stawia przede wszystkim na jakość. Wszystkie produkty wykonane są w 100% z naturalnego jedwabiu morwowego, a w ofercie znajdują się produkty o dwóch różnych splotach jedwabiu – jedwab satynowy oraz jedwab twill, które różnią się pod względem struktury i wyglądu.

- Projektowane wzory to ukłon w stronę klasyki. Nie bierzemy udziału w pogoni za trendami, szanujemy ponadczasowe rozwiązania. W najnowszej kolekcji jedwabnych apaszek połączyliśmy elegancję, naturę i zmysłowość. Do łask powrócił też motyw zwierzęcy, będący jednym z najstarszych i najbardziej kultowych motywów w modzie wysokiej – mówi Agnieszka Saweczko.

Już od lat 40. ubiegłego wieku, wzór tzw. panterki zdobił okładki amerykańskiego Vogue’a. Teraz cętki oraz postaci lampartów dominują w najnowszej kolekcji Sine Silk, nadając im wyrazisty charakter. Jako uzupełnienie apaszek z nadrukowanymi autorskimi wzorami znajdziemy także chusty monokolorowe, które są chyba najbardziej klasycznym i uniwersalnym jedwabnym dodatkiem każdej stylizacji – subtelne beże, eleganckie kremy i brązy oraz wyrafinowana czerń czy zgaszony niebieski idealnie współgrają z motywem przewodnim – łączą tradycję z nowoczesnością.

Apaszki produkowane są w Polsce oraz w kolebce jedwabiu – Chinach. Wszystkie wzory powstają lokalnie i projektowane są głównie przez właścicielkę, ale również przez inne cenione polskie graficzki. Co więcej, wzory nanoszone są na tkaninę metodą druku cyfrowego, która w stosunku do tradycyjnych metod barwienia, pozwala zredukować zużycie materiału oraz wody.

Apaszki stacjonarnie dostępne są w Łodzi i Warszawie, a okazyjnie również na trójmiejskich targach designu i mody.