Relaks w rytmie natury

Thera Wellness Spa

Chwila ukojenia, pełnego relaksu, a jednocześnie wzmocnienia ciała i przywrócenia równowagi. Czas dla siebie warto zaplanować w wyjątkowym miejscu, takim jak Thera Wellness SPA w Sopocie, w którym skorzystamy z nowoczesnego basenu, wygrzejemy się w jacuzzi, poćwiczymy w domu jogi oraz odwiedzimy wyjątkowe saunarium. W samym centrum Trójmiasta odkryj oazę dobrego samopoczucia, odprężenia i spełnienia.

Spa w rytmie natury. Koncepcja holistycznego podejścia do człowieka żyjącego w zgodzie z naturą jest bliska twórcom Thera Wellness znajdującego się w Radisson Blu Hotel, Sopot. Według niej o tym, czy czujemy się szczęśliwi nie decyduje tylko aspekt fizyczny, ale również dobre samopoczucie i uczucie wewnętrznego spełnienia. Kilkanaście minut w wodzie i od razu poczujesz się lepiej. Możesz połączyć aktywny trening z chwilą odprężenia. Najpierw poczujesz pełną swobodę ruchów w 25-metrowym basenie, w wodzie bez chloru, co znacząco poprawia komfort pływania. Wytchnienie poczujesz w jacuzzi lub na leżaku w strefie relaksu. Odwiedzając saunarium możesz skorzystać z tradycyjnej sauny suchej, sauny parowej, pełnej aromatów sauny ziołowej, wzorowanym na łaźniach rzymskich tepidarium oraz łaźni błotnej z unikalnymi rytuałami Rassoul. Magicznym miejscem jest otoczona zielenią, zewnętrzna sauna fińska, w której odbywają się seanse prowadzone przez saunamistrzów. Miejscem, w którym naładujesz baterie na kolejne dni, jest ogród słoneczny. Wśród kojącej zieleni ulokowane zostały zewnętrzne wanny z hydromasażem, leżaki, parasole oraz pool bar. O holistycznym podejściu, autorskich masażach i wyjątkowości tego SPA rozmawiamy z Eweliną Kreft, Dyrektor Thera Wellness.

W jakie trendy 2024 wpisuje się spa Thera Wellness?

Ewelina Kreft: Nasze SPA doskonale wpisuje się w trendy nowoczesnego ekologicznego Holistic SPA. Bogata oferta naturalnych masaży, zabiegów pielęgnacyjnych, strefa Beauty Bar, butik z ekologicznymi kosmetykami polskich marek, to doskonałe wprowadzenie do relaksu, który dopełnia przestronna strefa saun, basenów, jacuzzi, zajęcia jogi oraz fitness. Cała nasza oferta powstała z miłości do natury. Dobierając kosmetyki do zabiegów pielęgnacyjnych oraz naszego sklepu szukamy marek ekologicznych, niszowych m.in. Vagheggi, Oiolab, Bogna Skin, Vagheggi, Kovalite, Kevin Murphy, czerpiących z mocy roślin oraz z najnowocześniejszych technologii kosmetycznych.

Skoro przy zabiegach jesteśmy: podobno stosujecie autorską technikę masażu. Na czym ona polega?

W ofercie masaży zawarliśmy całą naszą filozofię – ruchy masaży są opracowane specjalnie dla Thera Wellness nawiązując np. do kołysania fal lub czerpiąc ze wschodnich technik takich jak lomi lomi. Masaże ziołowe Blue Ocean, Herbal Aromatherapy, Green Earth rozpoczynają się powitalnym rytuałem, do którego używamy ponad dwudziestu naturalnych ziołowych olejków aromatycznych: m.in. olejek petitgrain, oleisty wyciąg z rumianku, ślaz i nagietek lekarski, lawenda, cytryna, majeranek, tymianek, ylang ylang, cyprys, pomarańcza, mandarynka, cytryna i kajeput oraz wiele innych. Ekstrakty roślinne aplikowane są specjalnymi ruchami wcierania, wtłaczania i głaskania, dzięki czemu trafiają głęboko w skórę, jednocześnie relaksując i wyciszając. To zioła, owoce i ekstrakty z roślin grają tutaj pierwsze skrzypce. Innym równie ciekawym masażem jest maderoterapia, czyli kolumbijski masaż antycellulitowy wykonywany drewnianymi rollerami i masażerami oraz oczywiście ekstraktami roślinnymi o właściwościach drenujących i ujędrniających.

Czy osoby chcące poprawić wygląd swojej sylwetki, wykonać nowoczesne zabiegi odmładzające również znajdują tutaj coś dla siebie?

Dla zwolenników nowoczesnych technologii mamy szeroki wachlarz usług wykorzystujących m.in. termolifting, masaż pulsacyjny (presoterapia), odmładzanie radiofrekwencją mikroigłową, wyszczuplanie i ujędrnianie ciała falami ultradźwiękowymi oraz falę monopolarną. Każdemu z tych zabiegów towarzyszy naturalna kosmetyka pielęgnacyjna – pozwala nam to na prowadzenie efektywnej terapii kierowanej dla skór dojrzałych, trądzikowych, borykających się z cellulitem oraz zaburzeniem krążenia.

Czy na zabiegi można przychodzić do was we dwoje?

W strefie zabiegów znajduje się dwanaście gabinetów zabiegowych w tym gabinety dla par i pięciostanowiskowa strefa manicure, dzięki czemu chwile relaksu można dzielić z bliską osobą. Po zabiegach zapraszamy do relaksu np. w tepidarium lub jednej z naszych pięknych saun.