Fotograf- wolny strzelec z Dolnego Wrzeszcza z mazurskimi korzeniami. Na co dzień fotografuje wydarzenia dla instytucji, firm i prasy. W swoich zdjęciach skupia się na momentach, których bohaterami są ludzie i otaczający ich świat. Miłośnik fotografii ulicznej z wrażliwością na otaczające piękno. Uwielbia koncerty i podróże. Nigdy nie rozstaje się z aparatem.

Nazywam się Karol Stańczak.

Jestem fotografem.

Urodziłem się w Szczytnie na Mazurach, na co dzień mieszkam w Gdańsku.

Robię zdjęcia, ponieważ uwielbiam przyglądać się tym mikrofragmentom chwil. Fotografuję zastaną rzeczywistość, bo to pozwala skupić się na niedocenianym w codziennej bieganinie pięknie otaczającego nas świata. Nawet jeśli to piękno bywa smutne.

W obrazie interesują mnie przede wszystkim emocje wyrażane przez gesty, światło, chwilę zatrzymaną w kadrze.

Instagram służy mi do dzielenia się tym, co wydaje mi się ważne za pomocą zdjęć.

Gdybym mógł zrobić tylko jedno zdjęcie, sfotografowałbym łzy szczęścia - to czyste piękno.

Z Trójmiastem łączy mnie wszystko.

Trzy najbardziej fotogeniczne miejsca w Trójmieście: plaża na Górkach Zachodnich, tereny stoczniowe w Gdańsku, gdyński bulwar.

Trzy ulubione adresy w Trójmieście: stocznia w Gdańsku, uliczki starej Oliwy, palarnia kawy Kawana na Wallenroda.

 

Insta nominacje @karolstanczak.fofo

@niewyspany_mikołaj

fotografia uliczna jaką lubię najbardziej. Autor wycina fragmenty z pozornie zwykłych, codziennych sytuacji, nadając im nowych znaczeń. Dodatkowo to wszystko jest spójne na tyle, że rozpoznaję już zdjęcia tego autora bez podpisu. Mega się jaram.

@nythoes

świetny profil przede wszystkim z niesamowitymi rolkami wideo osadzonymi lokalnie w Trójmieście. Montaż i pomysły Anthonego są wybitne! Wciąga od pierwszego nagrania!

@re.dabrowska

fotografia prasowa, portret, fotografia uliczna w najlepszym wydaniu. Tu każdy kadr jest w moim odczuciu przemyślany. I co najfajniejsze: często zaskakujący.

@wojtekrojek

Pan Wojtek to sprawna technicznie fotograficzna bestia. Wydaje się, że aparat nie ma dla niego tajemnic. Za zabawę medium jakim jest fotografia.