Brawo Wędzicka!

Polska projektantka w elitarnym stowarzyszeniu

Martyna Wędzicka-Obuchowicz została przyjęta do renomowanego międzynarodowego stowarzyszenia AGI (www.a-g-i.org), stając się pierwszą polską projektantką, która dołączyła do tej wybitnej grupy. AGI, czyli Alliance Graphique Internationale, jest międzynarodowym stowarzyszeniem, które gromadzi najwybitniejszych projektantów graficznych i artystów z całego świata. Członkowie są wybierani na podstawie ich wyjątkowych osiągnięć, wkładu w rozwój dziedziny oraz wpływu na kulturę wizualną. Obecnie jest 545 członków z 45 różnych krajów.

Do tej pory polską scenę projektową reprezentowali w AGI wyjątkowi artyści, tacy jak: Waldemar Świerzy, Jan Młodożeniec czy Henryk Tomaszewski. Martyna Wędzicka-Obuchowicz nie dość, że jest pierwszą polską projektantką, która znalazła się w tym wąskim gronie, to w dodatku należy do najmłodszych członków stowarzyszenia, co dodatkowo podkreśla dynamikę i wszechstronność perspektyw wniesionych przez młodszą generację w dziedzinie projektowania.

Nie można pominąć faktu, że Martyna Wędzicka-Obuchowicz pochodzi z Gdańska i jest silnie związana z Trójmiastem. Jej przyszłość zawodowa i artystyczna ściśle wiąże się z kontynuacją działań na rzecz rozwoju lokalnej sceny projektowej. Jednak jej zaistnienie w gronie członków AGI ma kluczowe znaczenie dla całego polskiego środowiska projektowego, otwierając nowe możliwości współpracy oraz promując kreatywność i talent naszych projektantów na światowym poziomie.