Grano SPA

„Place to be, place to rest”

10-piętrowy hotel z elewacją przypominającą kształtem rozpostarty żagiel, w sierpniu tego roku otworzył swoje drzwi dla gości. Grano Hotel Solmarina w tym krótkim czasie zdążył już podbić serca odwiedzających, nie tylko przez swój wyjątkowy design i lokalizację, lecz również przez autorską strefę SPA & Wellness. O zabiegach, filozofii, innowacjach, a także specjalnej ofercie dla mieszkańców Trójmiasta rozmawiamy z Martą Mazur, managerką Grano SPA & Wellness Solmarina.

Klimatyczne wnętrza, autorskie rytuały najbardziej prestiżowych marek kosmetycznych na świecie, a do tego sprzęty najnowszej technologii - brzmi jak SPA idealne?

Grano SPA w Grano Hotel Solmarina to z pewnością jedyne takie miejsce na mapie Trójmiasta. „Place to be” to hasło, które towarzyszy nam już od samego przekroczenia progu. Tutaj liczy się gość, liczysz się Ty, liczy się tu i teraz. Już od pierwszych chwil o gości zadba zespół recepcji SPA, który fachowo doradzi, opowie o aktualnej ofercie, koncepcji danego zabiegu oraz dobierze odpowiedniego terapeutę. Do dyspozycji jest aż osiem klimatycznych gabinetów, w tym cztery podwójne, a wszystkie wyposażone są w najwyższej jakości łóżka do masażu z podgrzewanym materacem. Nad całością czuwa zespół doświadczonych terapeutów, kosmetologów oraz fizjoterapeutów, który zadba nie tylko o zdrowie i urodę, ale też dobre samopoczucie.

Czym wyróżnia się Grano SPA spośród innych tego typu miejsc? Tych przecież w Trójmieście nie brakuje.

Wyróżnia nas zdecydowanie fokus na odczuwaniu chwili zmysłami: łagodne ciepłe światło wnętrz, zapach, subtelne dźwięki, kojące ciepło i terapeutyczna moc dotyku. Zebraliśmy techniki masażu znane od tysięcy lat i stworzyliśmy z tego starannie przygotowaną ofertę wyjątkowych zabiegów. Masaż to najprościej mówiąc, terapia dotykiem, zarówno ciepłym i czułym, który koi napięcia mięśniowe, jak i terapeutycznym, skupionym na wiedzy i doświadczeniu technik terapii manualnej, punktów spustowych oraz masażu powięziowego. No i oczywiście masaże twarzy. Techniki Kobido połączone z remodelingiem twarzy inspirowane nie tylko klasycznym Kobido, ale też technikami masażu Rossenberga czy terapii Cranio Sacral. Autorskie masaże, które są częścią zabiegów marki Menard, koncentrują się nie tylko na twarzy, ale też na dekolcie, ramionach i karku. Tego trzeba doświadczyć przynajmniej raz w życiu. Z kolei „kojące ciepło” to nasza oferta zabiegów kąpieli piaskowych, techniki głęboko relaksacyjnej znanej od tysięcy lat.

Chodzą słuchy, że jako pierwsze SPA w Polsce przygotowaliście dla gości dodatkową opcję, z której można skorzystać podczas masażu… Co to takiego?

Jako pierwsze SPA w Polsce dodaliśmy do oferty zabiegi Hair SPA bazujące na azjatyckich zabiegach Sculp SPA. Specjalnie zaprojektowane łóżko do masażu z funkcją pielęgnacji włosów pozwala nam wejść na zupełnie nowy poziom relaksu. Nie boimy się inwestować w innowacje, które sprawnie łączymy z naturą. Jesteśmy obiektem, który kreuje trendy na polskim rynku SPA, a tym samym staramy się być elastyczni na potrzeby gościa, z indywidualnym podejściem oraz fachową opieką pozabiegową. Oferujemy m.in. możliwość stałej opieki fachowców z dziedziny fizjoterapii, kosmetologii czy terapii związanych z napięciem mięśniowym i bólem.

Która oferta jest aktualnie najciekawsza?

Solmarina Sundays to oferta dla mieszkańców Trójmiasta. W każdą niedzielę można skorzystać z oferty, w której połączyliśmy zarówno restaurację, jak i SPA. Zaczynamy w godzinach 12:00-14:00 propozycją aż 8 pozycji śniadaniowych w Solmarina Restaurant, a następnie w ramach pakietu oferujemy całodniowe wejście na strefę saun, basenu oraz siłowni Grano SPA Solmarina. Wszystko to w cenie 99 zł od osoby. Warto dodać, że Grano SPA Solmarina to nie tylko oferta zabiegowa, ale także przepiękny basen z turkusową wodą i widokiem na marinę. Szczególnie urzekający jest relaks przy zachodzie słońca. W tygodniu natomiast obowiązują atrakcyjne pakiety Day SPA, skomponowane tak, aby pozwoliły uciec na chwilę od codzienności i odpocząć w wyjątkowym miejscu w otoczeniu wody, piasku, ciepła dotyku i aromaterapii, zaledwie 15 minut za Gdańskiem. Pakiety Day SPA można znaleźć na Booksy (Grano SPA Wiślinka), oczywiście można je zakupić także jako Voucher prezentowy dla bliskiej osoby.

W Grano Hotel Solmarina goście znajdą nie tylko idealne miejsce na odpoczynek, ale poczują również, że jest to miejsce, które troszczy się o zmysły, urodę i dobre samopoczucie. To prawdziwe "Place to be, place to rest"!