W gdyńskiej Galerii Klif 27 września odbyło się kolejne wydarzenie z serii “K2 – spotkania na szczycie”. Tym razem przybywające na event panie wspinały się na szczyty modowych trendów przy pomocy prelegentek – Pauliny Sykut-Jeżyny oraz Patrycji Gaweł, znanej w sieci jako @gadkamatka.

Galeria Klif po raz kolejny przyciągnęła do siebie rzesze zainteresowanych i zaciekawionych uczestniczek, które tym razem miały cel, aby wspiąć się na szczyty modowych trendów. A to wszystko z okazji organizowanego wydarzenia, które cyklicznie rozgrywa się w Galerii Klif. Mowa oczywiście o „K2 – spotkania na szczycie”.

Projektanci kilka razy w roku prezentują swoje propozycje ubrań i dodatków, które w danym momencie mają stać się wyznacznikiem bycia na topie. Dlatego podczas spotkania „K2” próbowano odpowiedzieć na kilka zasadniczych pytań, które pojawiają się w umyśle prawie każdej kobiety, która interesuję się trendami modowymi. Czym jest moda dla współczesnych kobiet, i co im daje? Jakie trendy z wybiegów warto zaprosić do szafy? Jak wyglądać stylowo niezależnie od wieku i rozmiaru?

Główną atrakcją wieczoru była rozmowa dziennikarki i prezenterki telewizyjnej – Pauliny Sykut-Jeżyna z Patrycją Gaweł, znającej się na modzie jak mało kto. Prezenterka jakiś czas temu nominowana była do statuetki Gwiazdy Plejady w kategorii "Gwiazda stylu" , dlatego podczas spotkania podzieliła się z uczestnikami swoją wiedzą, praktykami oraz sprawdzonymi radami, jak być modnym i stylowym.

Na zakończenie przygotowano warsztaty z tworzenia stylizacji w nurcie „quiet luxury”. Większość to tzw. basics: T-shirty, koszule, proste sukienki, gładkie swetry, skórzane kurtki. W tym przypadku jednak diabeł tkwi w szczegółach, a w przypadku cichego luksusu chodzi m.in. o materiały. Estetyka ma wyrażać luksus, jednak nie epatować zbytkiem. W dobieraniu odpowiednich części garderoby pomagała uczestnikom wielka pasjonatka mody, dzieląca się swoją miłością do niej na Instagramie pod nickiem @gadkamatka.