Na czwartym piętrze, na styku gdyńskiego nabrzeża oraz śródmiejskiej zabudowy znajduje się penthouse zdefiniowany przez proste emocje, sztukę i indywidualnie projektowane detale. To kompromis pomiędzy minimalizmem, a przytulnością w złamanych brawach bieli.

Elegancja, oryginalny detal, a przede wszystkim wysokiej jakości naturalne materiały - takie było założenie Joanny i Szymona, pary młodych ludzi wiodących intensywne zawodowo życie, dla których mieszkanie miało stanowić azyl od codzienności.

Mieszkanie zlokalizowane jest w portowej części miasta, na styku nabrzeża oraz śródmiejskiej zabudowy i zajmuje ostatnią kondygnację czteropiętrowego budynku. Projektując układ funkcjonalny, powstały dwie główne strefy - nocna, składająca się z głównej sypialni połączonej z garderobą oraz dzienna, z której otwierają się widoki na obie strony budynku.

- Do współpracy przy projekcie wnętrz tego gdyńskiego penthouse’u, zostaliśmy zaproszeni przez inwestorów, którzy cenią w życiu najwyższą jakość. To było przyjemne wyzwanie, również ze względu na nietypowy podłużny układ mieszkania - mówi Jakub Piórkowski z PB Studio. - To właśnie ogromne przeszklenia otwierające się na taras wzdłuż całej jego długości dają wnętrzom niezwykle dużo dziennego światła i umożliwiają intensywne korzystanie z przestrzeni zewnętrznych. Z kolei na dachu znajduje się kolejny taras z jacuzzi i wyjątkowym widokiem na port - dodaje projektant.

W penthousie zastosowano bazowe materiały zanurzone w delikatnych tonacjach kolorów piaskowych i złamanych bieli, które wyróżniają się między sobą mocnymi fakturami. Bielone drewno dębowe na podłodze, fakturowy tynk na ścianach, biały kwarcyt i piaskowe ceramiczne mozaiki tworzą atmosferę spokoju i nadmorskiego oddechu. Ta delikatna paleta została przełamana akcentami z drewna orzechowego w kuchni i garderobie, a kwintesencją designu jest podkreślony w kolorze czarnym stół jadalniany, który stanowi prawdziwe serce mieszkania.

W projekcie pojawia się również wiele indywidualnie projektowanych detali, w tym m.in. regały z elementami barwionego szkła, kamienne i drewniane stoliki czy powtarzalne geometryczne formy wykończane w orzechu i mozaice. Elegancki wystrój miał stanowić tło dla designerskich perełek, w efekcie, w apartamencie znajdziemy również dzieła sztuki przygotowane specjalnie pod tą przestrzeń. Prace malarskie oraz płaskorzeźbę stworzyła trójmiejska artystka Aleksandra Józefów.