Konferencje ze strefą SPA

Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie

Pracodawcy coraz częściej i chętniej dbają o zdrowie psychiczne swoich pracowników. Naprzeciw wychodzą im hotele, które przygotowują specjalną ofertę organizowania w swoich przestrzeniach konferencji, wykładów, biznesowych lunchy, a po zakończonych spotkaniach skorzystania ze strefy wellness, które pozwala na zachowanie balansu między pracą a odpoczynkiem. Sprawdzamy, w jakich hotelach warto połączyć przyjemne z pożytecznym.

Praca biurowa wbrew pozorom i powszechnej opinii również jest obciążająca zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Również przeciągające się spotkania biznesowe nie pomagają w utrzymywaniu stałego poziomu koncentracji i kreatywności – tak istotnych w pracy umysłowej. Na ratunek przychodzi połączenie przyjemności i pożytecznej pracy – zorganizowanie konferencji w miejscu, które oferuje strefę wellness. Dzięki takiemu połączeniu przemęczeni pracownicy mogą odetchnąć podczas miłych zabiegów, a to wpływa na ich metody pracy, a także na przywiązanie do pracodawcy.

Hotel Spa Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie

Miejscem stworzonym do złapania odpowiedniego balansu pomiędzy pracą, a życiem prywatnym jest Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, umiejscowiony w mazurskiej okolicy Ostródy. Wyjątkowe położenie hotelu w otoczeniu natury pozwala na szybki relaks, wyciszenie się, doładowanie nową energią, a tym samym na otwarcie umysłów i wyzwolenie kreatywności.

- Atutem hotelu jest zapewnienie zabiegów w Kosmetycznym Instytucie Dr Irena Eris – mówi Joanna Malik, Zastępca Dyrektora Hotelu. - Posiada on aż 28 gabinetów do zabiegów na twarz i ciało, masaży oraz zabiegów hi-tech i typu spa, co czyni go największym w Polsce Kosmetycznym Instytutem Dr Irena Eris i zapewnia skorzystanie z zabiegów wszystkim uczestnikom – dodaje.

Oprócz tego hotel dysponuje 5 salami konferencyjnymi, które wyposażone są m.in. w nagłośnienie, rzutnik LCD, flipchart, ekran oraz

Wi-Fi. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by umożliwić elastyczne łączenie i dzielenie przestrzeni zgodnie z potrzebami grup. Stawarza to możliwość organizowania zarówno kameralnych szkoleń, jaki i większych konferencji branżowych, łącznie z prestiżowymi galami. Nad sprawną organizacją konferencji czuwa wyznaczony opiekun z ramienia hotelu – event planner, który przez cały czas zapewnia profesjonalne wsparcie – od momentu zaplanowania aż po realizację wydarzenia na miejscu.

- Oprócz sal konferencyjnych nieopodal hotelu znajduje się Gospoda Sielanka, stylowa chata z regionalnym klimatem, idealne miejsce, by zorganizować firmową biesiadę połączoną z zabawą i kuchnią regionalną. W Sielance, może bawić się do 130 osób. Drugim miejscem na tego typu integrację jest Rybakówka doskonałe miejsce, by zorganizować letnie plenerowe biesiady i kolacje grillowe. Kolejną propozycją do zorganizowania kameralnego spotkania biznesowego jest Dom Leśny położony na terenie hotelu z 9 pokojami dwuosobowymi, salonem z sofą, fotelami i kominkiem, tarasem zewnętrznym i małą salą spotkań. Takie miejsce stwarza możliwość rezerwacji obiektu na wyłączność, a bliskie położenie hotelu zapewnia łatwy dostęp do wszystkich jego atrakcji – wymienia Joanna Malik.

Mera Spa

Oferta Mera Spa, ulokowanego w Sopocie, obejmuje: masaże, pielęgnację twarzy, pielęgnację ciała. Do dyspozycji gości jest również duża strefa Wellness, na którą składają się: 4 baseny, 4 jacuzzi oraz 6 saun. Tym, co wyróżnia obiekt od innych tego typu pod kątem organizacji konferencji są rozmiary strefy zabiegowej. 35 gabinetów i prawie 40 osób obsługi pozwalają w krótkim czasie zadbać o nawet największe grupy. Zresztą nie bez powodu Mera Spa w 2022 roku zostało okrzyknięte najlepszym Spa w Polsce według „Gala Perfect SPA Awards 2022”.

- Konferencje i wydarzenia, które organizujemy w Sopot Marriott Resort and SPA, są szyte na miarę – zapewnia Krzysztof Szkarłat, SPA Manager. - Zespół sprzedażowy realizuje najbardziej wymagające projekty, w oparciu o bazową ofertę. Przestrzeń bankietowa o łącznej powierzchni 225m2 daje możliwości modułowe organizowania mniejszych spotkań w trzech kameralnych salach z dostępem do dziennego światła. Do dyspozycji mamy również przestronną salę restauracyjną, która w zależności od potrzeb wykorzystywana jest w celach konferencyjnych, jak i cateringowych – dodaje.

Konferencje bywają różne, czy to wyjazdy integracyjne, serie wykładów, czy pokazy nowych technologii. Każda z nich współgra ze strefą Spa & Wellness w Mera Spa.

- Balans pomiędzy pracą, zabawą i odpoczynkiem musi być zachowany, aby projekty były kreatywnie i wydajnie realizowane. Świadomość potrzeby balansu jest coraz bardziej widoczna w naszym społeczeństwie. Wyjazdy integracyjne, przeładowane spotkaniami, atrakcjami czy imprezami powodują zmęczenie, co w konsekwencji przynosi efekt odwrotny od zamierzonego. Dlatego organizacja konferencji w miejscu, w którym dajemy możliwości zrównoważenia pracy i odpoczynku, pozwala zachować zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników, co przy okazji daje współmiernie zadawalające efekty pracy dla pracodawcy. Poza tym – czy jest taki drugi hotel w Polsce, który jest w stanie zorganizować spotkanie biznesowe na dachu z basenem Infinity i widokiem na zatokę? – śmieje się Szkarłat.

Sofitel Grand Hotel

Z zabiegów Dr Ireny Eris można także skorzystać w Trójmieście, a dokładniej w Salonie Dr Ireny Eris Beauty Partnera w Sofitel Grand Hotelu w Sopocie. Salon ten to wyjątkowe miejsce, w którym kosmetolodzy dbają kompleksowo o urodę klientów. Dopełnieniem podstawowej oferty są zabiegi wsparte technologiami Hi-tech, które umożliwiają wykonywanie wysoce precyzyjnych i zaawansowanych kuracji. Salon oferuje również najwyższej jakości kosmetyki Dr Irena Eris PROSYSTEM HOME CARE do pielęgnacji domowej.

Jednak to nie jedyny atut, bo tutaj znajduje się również centrum konferencyjne oraz Centrum Wellness. To idealne miejsce, by zorganizować tu spotkanie biznesowe, połączone z zabiegami SPA w wolnym czasie. A co dokładnie znajdziemy w ofercie konferencyjnej?

- Nasza spektakularna Sala Balowa to przestrzeń o eleganckim wystroju, z wysokim sufitem, ogromnymi oknami oraz kryształowymi żyrandolami jest idealna do organizacji większych konferencji, seminariów czy bankietów – zapewnia Katarzyna Biały, PR & Marketing Manager. - Pomieści do 250 gości, co sprawia, że jest to doskonałe miejsce na prezentacje czy wystąpienia panelowe. Tuż przy sali znajduje się dwupiętrowe foyer, w którym zorganizować można przerwę kawową lub chill out room. Dodatkowym atutem tej wyjątkowej przestrzeni jest możliwość wyjścia na taras z widokiem na Zatokę Gdańską – dodaje.

Sofitel oferuje również 4 mniejsze sale konferencyjne, perfekcyjne na kameralne spotkania, szkolenia czy warsztaty. Każda z sal jest wyposażona w niezbędny sprzęt audiowizualny, ma dostęp do światła dziennego oraz zapewnia komfortowe warunki dla uczestników. Również unikalny ogród zlokalizowany tuż przy sopockiej plaży doskonale sprawdzi się na bankiety i powitalne drinki oraz wyjątkowe uroczystości, takie jak zaślubiny.

Radisson Blu Hotel

Interesującym miejscem do organizowania konferencji z zapleczem wellness jest sopocki Radisson Blu Hotel, ulokowany przy Sopockich Błoniach. Do dyspozycji gości pozostaje nowoczesna strefa Thera Wellness z największym hotelowym basenem w Trójmieście, Saunarium oraz Dom Jogi z bogatym programem sesji relaksacyjnych. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na tereny zielone wokół samego obiektu, które zmieniają się wraz z porami roku. Jednak sercem każdego domu jest kuchnia, dlatego hotelowej restauracji nie brakuje własnej linii piekarniczo – cukierniczej, a także warzyw i ziół z przyhotelowych upraw. A jakie możliwości organizowania konferencji udostępnia Radisson Blu swoim gościom?

- Nieograniczone! – zapewnia Krystyna Hartenberger-Pater, dyrektor Marketingu i Sprzedaży. - Dysponujemy aktualnie największym hotelowym centrum konferencyjno-bankietowym w Trójmieście, posiadamy również salę koncertową. Na swoim koncie mamy wiele niestandardowych realizacji, które dalece wykraczały poza tradycyjne ramy MICE. Ostatnio w naszych ogrodach usypana została plaża, tak więc przywiezienie do nas 40 ton piachu również jest możliwe – śmieje się.

Również strefa wellness wychodzi tutaj poza standardy.

- Nie mamy zamkniętego katalogu ofert, do każdego zapytania podchodzimy bardzo indywidualnie. Staramy się rozmawiać z naszymi kontrahentami i proponować to, co rzeczywiście wpisze się w ich potrzeby i oczekiwania. Często też w toku rozmowy wychodzi dopiero, że warto wygospodarować przestrzeń na tego typu program dodatkowy dla uczestników. Możemy iść w zajęcia grupowe organizowane w Domu Jogi, ale i udostępnić gabinety zabiegowe i przygotować dedykowane terapie – mówi Krystyna Hartenberger-Pater.

Sheraton Sopot Hotel

Sheraton Sopot Hotel to prawdziwa klasyka wśród hoteli. Położony w bliskiej odległości morza oraz sopockiego mola cieszy oko turystów i odwiedzających gości swoim unikatowym pięknem. To idealne miejsce zarówno na prywatny odpoczynek, jak i na zorganizowanie biznesowego spotkania. Tym bardziej, że lokalizacja pozwala w krótkim czasie dojechać zarówno do Gdańska, jak i Gdyni. To jednak tylko niektóre z szerokiego wachlarza zalet tej sopockiej ikony.

- Po dniu pełnym spotkań podczas konferencji czy szkoleń, zarówno ciało jak i umysł potrzebują chwili regeneracji i odpoczynku – mówi Natalia Bernatowicz, specjalista ds. marketingu. Zgodnie z ideą dbania o dobrostan, Sheraton Sopot stworzył ofertę, łączącą biznes z przyjemnością, dzięki której uczestnicy wydarzeń znajdą chwilę oddechu w hotelowym spa. Z jednej strony Sheraton Sopot oferuje ponad 3000 m² przestrzeni konferencyjnej, dostosowaną do przeprowadzenia nawet najbardziej wymagających wydarzeń czy kameralnych biznesowych spotkań. Z drugiej, przestrzenne spa z 11 gabinetami zabiegowymi, gdzie goście odprężą się na klasycznym masażu bądź indywidualnie dobranym pakiecie czy rytuale. Znajdując się zaledwie kilka kroków od plaży, terapeuci czerpią inspirację z otoczenia, tworząc wyjątkowe zabiegi pełne darów morza, takie jak Bursztynowy czy Morski Rytuał. Ukojenie dla ciała i zmysłów goście wydarzenia odszukają również w strefie Spa Experience wśród łaźni, saun, grot deszczowych czy hydropoolu – podkreśla.

Almond Hotel

Poszukując miejsca na spotkanie biznesowe, warto zapoznać się również z ofertą hotelu Almond w Gdańsku, gdzie historyczne budownictwo łączy się z nowoczesnym designem. Położony nad brzegiem Motławy obiekt, stanowi idealne miejsce do wszelkiego rodzaju konferencji i eventów.

- To, co wyróżnia nas na tle pozostałych, to ogromne zaplecze konferencyjne. Posiadamy 9 możliwości aranżacji sal, z czego największa jest w stanie pomieścić aż 320 osób - podkreśla Kamil Ziętara, Kierownik ds. rezerwacji grupowych. - Gwarantujemy błyskawiczną odpowiedź na wszelkie zapytania dotyczące naszej oferty, nawet jeśli wybiegają one wiele miesięcy do przodu. Cena zawsze idzie w parze z jakością, którą zapewniamy wszystkim partnerom biznesowym – podkreśla Kamil Ziętara.

SPA w Hotelu Almond to miejsce, w którym każdy spragniony wytchnienia i relaksu odnajdzie spokój i równowagę. Do dyspozycji gości pozostaje aż pięć doskonale wyposażonych gabinetów, w których dostępny jest cały wachlarz masaży, zabiegów pielęgnacyjnych ciała oraz twarzy, wykonywanych na kosmetykach międzynarodowych marek. Wykwalifikowany zespół terapeutów, zadba o komfort odwiedzających gości, gwarantując jednocześnie najwyższy poziom wykonywanych usług. Połączenie umiejętności, pasji i zaangażowania ze szczyptą magii – to idealna recepta dla tych, którzy potrzebują wyciszenia i harmonii.

- Wychodząc naprzeciw klientom biznesowym, biorącym udział w różnego rodzaju konferencjach w Hotelu Almond, nasze SPA oferuje także zabiegi dla grup zorganizowanych – mówi Sebastian Wetta, Kierownik SPA. - Mając na uwadze ich często ograniczony czas, proponujemy 20-minutowe zabiegi relaksacyjne: masaż pleców, masaż głowy lub masaż stóp. Dla potrzebujących dłuższej chwili dla siebie, szczególnie polecamy nasz autorski masaż Almond, łączący techniki lomi-lomi i Ayurvedy – dodaje.

Oprócz bogatej strefy SPA, goście mają do dyspozycji również basen z biczami wodnymi, jacuzzi, saunę suchą oraz łaźnię parową, w której unosi się zapach aromatycznych olejków. Tutaj mogą zregenerować siły, zniwelować stres i poprawić nastrój.