Letni wieczór i garden party to idealne połączenie. Podobnie jak połączenie przyjemności z odrobiną nauki i dobrego smaku. Wszystkie elementy znalazły swoje miejsce podczas warsztatów koktajlowych, które 7 lipca miały miejsce w Willi Wincent w Gdyni i znajdującym się w niej Barze W33. To unikatowe miejsce, blisko morza, które swoim designem odwołuje się do modernistycznej historii miasta portowego.

Warsztaty koktajlowe odbyły się w ogrodzie Willi Wincent w Gdyni 7 lipca. Za całość odpowiadał Bar W33, który mieści się w jej wnętrzach. Design tego miejsca jest warty uwagi. We wnętrzu Willi Wincent znajdziemy nawiązanie do historii designu modernistycznej Gdyni. W podziemiach budynku powstałego w 1929 roku, znajduje się właśnie Bar W33, który specjalizuje się w unikatowych trunkach. Bar urządzony z dbałością o każdy szczegół, gdzie drewniane elementy łączą się z miękkimi obiciami foteli. Klimat tworzy duża ilość oświetlenia, która podkreśla ciepłe barwy wnętrza i sprawia, że można poczuć się w nim bardzo komfortowo. Jednym styl ten przywodzi na myśl wystrój nowojorskiego klubu jazzowego, innym wnętrza legendarnych transatlantyków. To miejsce, w którym możemy poczuć nocny klimat schodząc do podziemi, albo cieszyć się ciepłymi wieczorami w ogrodzie. Jest to też idealne miejsce na prywatne i kameralne wydarzenia. Dlatego, to właśnie tu odbyły się lipcowe warsztaty.

Magiczne garden party w Barze W33

Warsztaty koktajlowe z nutą Ginu Hendrick’s w stylu garden party składały się z kilku części. Po oficjalnym powitaniu i wprowadzeniu, goście zaproszeni zostali do degustacji Ginu Hendrick's i jego czterech wariantów smakowych. Swoją wiedzą na temat trunku podzieliła się prowadząca spotkanie Urszula Trochimiak – ambasadorka marki. Zachwyciła wszystkich swoją wiedzą, a także warsztatem barmańskim.

Następnie odbył się główny punkt wieczoru, czyli warsztaty. Każdy z uczestników miał swoje stanowisko, na którym samodzielnie przygotował cztery koktajle na podstawie dedykowanych przepisów: Cucumber Spritz, Orbium Soda, Hendricks Neptunia Margarita, Flora Adora Clover Club.

Kameralny charakter spotkania sprzyjał swobodnej atmosferze, w której goście chętnie wchodzili w interakcje, dużo się śmiali i spędzali letni wieczór w idealnym humorze. Zebrani przebywali w przyhotelowym ogrodzie, który, podobnie jak bar, dostępny jest dla każdego. Willa Wincent znajdująca się przy ul.Wincentego Pola, skrywa w sobie wiele historii.

Historii sztuki, designu, który możemy obserwować we wnętrzu, a także historii ludzi, którzy w niej mieszkali i ją odwiedzali. Dziś jest miejscem odpoczynku i zbierania doświadczeń dla wszystkich, którzy zechcą się w niej zatrzymać lub spędzić tu choćby kilka godzin. W wyjątkowych miejscach czas płynie o wiele lepiej. Dlatego warto wybrać się tam choćby na kolejne warsztaty, które odbędą się już niebawem. Więcej informacji na profilu baru W33 na Instagramie (@w33.gdynia). Zachęcamy do obserwowania.

Cucumber spritz

50 ml Hendrick’s Gin

100 ml wino musujące

150 ml wody gazowanej

Szkło do wina, lód, ogórek, mięta, kwiat

Wszystkie składniki połącz w szkle do wina wypełnionym lodem i delikatnie zamieszaj. Ozdób plastrem ogórka i szczytem mięty.