Narkoza w stomatologii

Wygodne i bezpieczne rozwiązania dla pacjentów z dentofobią

Dentofobia nadal jest powszechna wśród Polaków. Złe doświadczenia z wizyt u stomatologa, strach przed bólem, odgłosy narzędzi i wiertła oraz pozbawieni empatii dentyści to główne powody, przez które wielu pacjentów omija gabinety stomatologiczne. A przecież nieleczone zęby są przyczyną wielu poważnych problemów zdrowotnych. Nawrocki Clinic ma na to sposób!

Każda osoba, która cierpi na dentofobię, oddałaby wiele, aby przezwyciężyć lęk, który skutecznie ogranicza jej wizyty u dentysty, tym samym powodując pogorszenie się stanu zdrowia jamy ustnej. Nawrocki Clinic pomaga pokonać obawę przed leczeniem oferując zabiegi w znieczuleniu ogólnym. Taka forma znieczulenia ma na celu zapewnienie pacjentowi maksymalnego komfortu i zminimalizowanie odczuwanego stresu i bólu podczas długotrwałych lub trudnych zabiegów, takich jak wszczepianie implantów, chirurgiczne usunięcie zębów lub skomplikowane leczenie kanałowe. Również pacjenci, którzy mają trudności w tolerowaniu bólu, mogą skorzystać z zalet płynących z leczenia pod narkozą.

Zabiegi pod narkozą

W Nawrocki Clinic znajdują się dwa bloki zabiegowe z salą wybudzeń dla pacjentów, u których wykonywane są zabiegi w znieczuleniu ogólnym. Sale są wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia monitorujące funkcje życiowe pacjenta, który jest pod stałą kontrolą medyczną. Do znieczulenia ogólnego zakupiono profesjonalny sprzęt po to, aby było ono przeprowadzane przez doświadczonego anestezjologa w sposób jak najbardziej przewidywalny. Anestezjolog monitoruje stan pacjenta podczas całego zabiegu, kontroluje jego parametry życiowe, takie jak ciśnienie krwi, poziom tlenu i rytm serca. W trakcie narkozy pacjent jest odprężony i zrelaksowany. Przed przystąpieniem do zabiegu pod narkozą specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny i ocenia ogólny stan zdrowia pacjenta. Wykonywane są także odpowiednie badania, aby ustalić, czy narkoza jest dla niego odpowiednia.

Wrażliwość na ból

Narkoza dentystyczna może być stosowana u pacjentów, którzy są szczególnie wrażliwi na ból lub mają problemy ze znieczuleniem miejscowym. Narkoza uniemożliwia pacjentowi odczuwanie bólu podczas zabiegu, co przyczynia się do większego komfortu i redukcji nieprzyjemnych doznań. Pacjent jest wprowadzany w stan zmniejszonej świadomości lub całkowitej utraty przytomności, która jest potrzebna do przeprowadzenia zabiegu stomatologicznego.

Usuwanie 4 ósemek na jednym zabiegu

Wyrywanie ósemek jest zabiegiem chirurgicznym, który bardzo często wykonywany jest w gabinetach stomatologicznych. W Nawrocki Clinic zatrudnieni są chirurdzy, który posiadają bardzo duże doświadczenie w tej dziedzinie. Jeśli pacjent ma obawy lub lęki związane z tym zabiegiem, możliwe jest wykonanie go pod narkozą. Decyzja o zastosowaniu narkozy podczas wyrywania ósemek zależy od indywidualnych preferencji pacjenta, poziomu lęku oraz oceny lekarza. W przypadku skomplikowanych ekstrakcji, gdy na przykład zęby są zatrzymane w tkankach lub rosną pod kątem, narkoza jest jak najbardziej wskazana, ponieważ taki zabieg może być bardziej skomplikowany i czasochłonny. Znieczulenie ogólne pozwala na wygodne i bezpieczne przeprowadzenie procedury. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest to, że podczas jednego zabiegu można się pozbyć nawet wszystkich czterech ósemek.

Leczenie dzieci pod narkozą

Zabiegi w znieczuleniu ogólnym to świetne rozwiązanie dla rodziców dzieci, które nie chcą współpracować z powodu młodego wieku, lęku, niepokoju, niezdolności do uspokojenia się lub z innych powodów. Narkoza pozwala na przeprowadzenie leczenia w bezpieczny i skuteczny sposób, jednocześnie minimalizując stres i dyskomfort u dziecka. Wysokiej klasy specjalista stomatologii dziecięcej Nawrocki Clinic szczegółowo informuje rodziców o przebiegu zabiegu. Bezpieczeństwo dziecka jest oczywiście najważniejsze, dlatego przed poddaniem narkozy przeprowadzana jest dogłębna ocena medyczna jego zdrowia, aby zbadać jego ogólny stan i ewentualne ryzyko związane ze znieczuleniem ogólnym.

Pacjenci o utrudnionej zdolności do współpracy

Jeśli pacjent jest szczególnie trudny np. ze względu na stres, lęk, trudne zachowanie lub stan zdrowia, to najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie leczenia w znieczuleniu ogólnym. Pacjent nie odczuwa bólu ani dyskomfortu podczas zabiegu, co pozwala dentystom skoncentrować się na leczeniu.

Dzięki narkozie dentystycznej pacjenci są w stanie utrzymać spokój, co w znacznej mierze ułatwia stomatologowi przeprowadzenie skutecznego zabiegu.

Przed zastosowaniem narkozy lekarz przeprowadza szczegółową ocenę medyczną, aby uwzględnić ewentualne ryzyko związane z narkozą i dostosować protokół do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Stomatologia na najwyższym poziomie

Nawrocki Clinic mieści się w Gdańsku przy ul. Kościuszki 2A. Jest to jedna z najnowocześniejszych klinik stomatologicznych w Polsce. Pracują tu specjaliści wysokiej klasy, z ogromnym doświadczeniem i wiedzą. Do dyspozycji lekarzy jest specjalistyczny, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo pacjentowi na każdym etapie leczenia. Do zabiegów wykorzystywane są lasery, które mają działanie przeciwbólowe zarówno podczas samego zabiegu, jak również w okresie gojenia po np. leczeniu chirurgicznym. Stomatolodzy w Nawrocki Clinic pracują z pacjentem holistycznie, co oznacza kompleksowe podejście do leczenia. Każdy plan leczenia musi być przygotowany indywidualnie, tak, żeby w oparciu o najnowsze technologie, korzystając z specjalistycznej wiedzy można było stworzyć dla danego pacjenta optymalny plan leczenia. Nawrocki Clinic zatrudnia lekarzy specjalizujących się w różnych dziedzinach stomatologii: pedodoncji, ortodoncji, leczeniu zachowawczym i endodoncji, chirurgii stomatologicznej, protetyce, zaburzeniach stawu skroniowo – żuchwowego, implantologii, laseroterapii stomatologicznej. Pracują tutaj chirurdzy szczękowi, logopeda, neurologopeda i fizjoterapeuta. Profesjonalny personel, nowoczesny sprzęt, najnowsze technologie, najwyższa kultura obsługi pacjenta oraz niesamowicie komfortowe wnętrza wpisują Nawrocki Clinic w nowy wymiar stomatologii, którego szukają współcześni pacjenci.

 

www.nawrockiclinic.com