Tulokalne

Miłość do natury z pasją do tworzenia

Tworzone z pasją i w zgodzie z naturą. Takie są wyroby regionalne i rękodzielnicze, które znajdziemy w jednym miejscu, sklepie Tulokalne.pl. Zamówimy tu prezenty na każdą okazję, smakołyki z dobrym składem, elementy wystroju wnętrz, artykuły dla zdrowia i ducha oraz wiele innych perełek, które stworzone zostały ręcznie przez lokalnych twórców i przedsiębiorców.

TuLokalne to sklep z rękodziełem i produktami regionalnymi. W jednym miejscu znajdziemy rzeczy powstałe z pasji, w małych manufakturach i w zgodzie z naturą. Taka jest idea założycielki sklepu, która właśnie te wartości ceni i chciałaby, żeby więcej osób sięgało po rękodzieło. To zupełnie inna jakość niż masowa produkcja. Kupujemy coś wyjątkowego, co często występuje tylko w jednym egzemplarzu, jak np. ceramiczne kubki czy talerzyki. Jednocześnie wspieramy małe firmy i osoby, które zdecydowały, że ze swojej pasji uczynią zawód.

Właścicielka, Małgorzata, pochodzi z Gdańska, ale uważa, że cała Polska jest ciekawa i w każdym jej zakątku znajdują się osoby, które tworzą godne uwagi produkty. Ilość producentów i region, z którego pochodzą, ciekawie obrazuje, zamieszczona na stronie, mapa firm.

- Pomysł na ten sklep zrodził się w mojej głowie, z moich pasji, predyspozycji. O tych pasjach piszę również bloga, na którym przedstawiam twórców. Pochodzę z Gdańska, mieszkałam na Pomorzu Zachodnim, a teraz mieszkam na Mazurach. Jestem obywatelem różnych miejsc, więc wzięłam pod lupę całą Polską. Z różnych rejonów naszego kraju promuję małe manufaktury, które często opierają się na tradycyjnych przepisach, kultywują tradycje lub są to wielopokoleniowe biznesy. Stawiamy na jak największy kontakt z naturą i czerpiemy z niej, to, co ma dla nas najlepsze. Są też firmy, z którymi współpracujemy sezonowo, np. przed świętami Bożego Narodzenia. Robimy to, co kochamy i promujemy innych rzemieślników – mówi Małgorzata Schroeder, właścicielka TuLokalne.

Przekrój rzeczy znajdujących się w sklepie jest bardzo duży. Kupimy tutaj rzemieślnicze czekolady, zioła, mieszanki owocowe, pierniki, kawę, syropy i konfitury z owoców. Tego lata w TuLokalne znajdziemy również długo wyczekiwane miody z polskiej pasieki prosto ze wsi. Produkty te posiadają prosty skład, są naturalne i zdrowe. Są tutaj również elementy wystroju wnętrz takie jak: świece sojowe, ceramika, kwietniki z makramy, plakaty z motywem roślinnym, szydełkowane kosze i podkładki, zapachy do wnętrz zamknięte w bawełnianych woreczkach. Oprócz jakości, każdy z nich ma estetyczny wygląd, spójne opakowania, dzięki czemu sprawdzą się jako prezenty lub po prostu będą cieszyć nasze oko w kuchni czy łazience. Na chwilę relaksu i zadbania o siebie przydadzą się nam szczotka do masażu i kadzidła palo santo, których zapach wypełni cały dom.

Kto nigdy nie miał problemu z kwestią: co kupić na prezent bliskiej osobie? Okazji jest całe mnóstwo, a nam wielokrotnie brakuje pomysłu. TuLokalne przygotowuje pakiety podarunkowe zarówno na mniejsze okazje: jak urodziny, imieniny, Dzień Mamy, jak i sezonowe: z okazji Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. Prezent Na Dobry Początek Dnia, Sielski Zestaw, Zestaw Konesera lub Smakosza: znajdziemy tu coś dla każdego w zależności od preferencji.