K2

Spotkanie na szczycie naturalnego zdrowia

Krzysztof Nowosielski

Kolejne spotkanie w ramach cyklu K2 – spotkania na szczycie za nami. Tym razem Galeria Klif Gdynia zorganizowała wydarzenie dotyczące naturalnego zdrowia. Bohaterką spotkania była Agnieszka Cegielska, influencerka i autorka książek, dotyczących świadomego korzystania z dobrodziejstw przyrody i ziołolecznictwa. Uczestnicy i uczestniczki mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat zdrowego funkcjonowania oraz poznać tajniki korzystania z ziół w codziennym życiu.

W Galerii Klif w Gdyni po raz kolejny zorganizowano spotkanie w ramach cyklu K2 – spotkania na szczycie. Tym razem tematem głównym było naturalne zdrowie. Kwestie, jakie były poruszane na wydarzeniu, dotyczyły korzystania z naturalnej apteczki prosto z przyrody. Jak dbać o organizm holistycznie? Co robić, aby wspierać nasz układ odpornościowy naturalnie? Czym jest fitoterapia? Po które skarby natury sięgać, aby wspierały nasz organizm całościowo? Jakich błędów unikać sięgając po zioła? Na te pytania i wiele innych odpowiedziała gościom Agnieszka Cegielska, propagatorka naturalnego i zdrowego trybu życia, konsultantka medycyny ajurwedyjskiej. Od kilkunastu lat związana z telewizją TVN, gdzie w programie Dzień Dobry TVN prowadzi cykl Naturalnie. Wielbicielka otaczania się naturą i sięgania w pierwszej kolejności po to, co natura stworzyła, która zgłębiała również wiedzę w Instytucie Medycyny Klasztornej, dotyczącą ziołolecznictwa. Znana również z publikacji książkowych oraz kanału na YouTube „Naturalnie od kuchni”.

Uczestnicy spotkania mogli odkryć wiele tajników ziołolecznictwa. Prowadząca wydarzenie poopowiadała również o właściwościach ziół i polskich skarbach natury, a także o tym, dlatego są one ważne dla ludzkiego organizmu. Podzieliła się również radami, jak wykorzystywać w codziennym życiu różne mieszanki roślinne, by zadbać o swój układ nerwowy czy zdrowy sen. Na koniec uczestnicy mogli wziąć udział w praktycznych warsztatach i przygotowywać sobie zdrowotne napary ze specjalnej mieszanki ziół. Spotkanie mijało w miłej, inspirującej atmosferze, pośród rozmów i wymiany doświadczeń. Po spotkanie na uczestników czekało pyszne sushi od Yoko Sushi oraz prezent w postaci książki Naturalnie 2 autorstwa Agnieszki Cegielskiej.