Kolejny event z serii K2 – spotkanie na szczycie – za nami. Tym razem głównym tematem spotkania było owiane tajemnicą kobiece tabu, o którym niekiedy trudno rozmawiać nawet z przyjaciółkami. Wiedzą i opiniami w tym zakresie podzieliły się Marta Frej, artystka i graficzka oraz dziennikarka Anna Pamuła, która poprowadziła całe wydarzenie.

Jak rozmawiać o tematach tabu i dlaczego nie należy ich unikać? Czym są tematy tabu i z jakiego powodu tak bardzo niektórych spraw nie chcemy poruszać? Dlaczego boimy się głośno mówić o pieniądzach, seksie i swoich potrzebach? Co nas blokuje w życiu? Między innymi o tych sprawach można było porozmawiać z ekspertkami podczas kolejnego wydarzenia w Galerii Klif, zatytułowanego K2 – spotkanie na szczycie, tym razem na szczycie z Martą Frej pt. „Tabu Babki”!

W piątkowe popołudnie, 17 marca, w pięknie zaaranżowanej przestrzeni w Galerii Klif spotkały się prelegentki i uczestniczki wydarzenia, by porozmawiać o tym, co ważne dla kobiet. To były rozmowy, które dotykały kwestii skrywanych głęboko w myślach i osobistych zakamarkach niedostępnych dla innych. Główną osią spotkania była rozmowa ze znaną graficzką i szczęśliwą mieszkanką Gdyni – Martą Frej, która w swoich pracach bardzo celnie komentuje rzeczywistość, a jej rysunki zna z pewnością pół Polski. Celność i ironia znana z samych rysunków, pojawiła się również tego dnia. Było pikantnie, lecz jak zwykle merytorycznie. Po rozmowie publiczność uczestniczyła w debacie i mogła zadawać pytania prowadzącym, i tu wywiązała się niezwykle ciekawa dyskusja, którą później uczestniczki kontynuowały już w kuluarach.

Wydarzenie miało charakter zamknięty, obowiązywały wcześniejsze zapisy. Partnerem wydarzenia była klinika Hairmitage, a w czasie trwania spotkania można było wygrać zestaw profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów marki Aromase. Prestiż Magazyn Trójemiejski również wziął udział w wydarzeniu jako patron medialny tego niezwykle inspirującego spotkania.