Lusso Casa 

Z pasji do designu i wyjątkowych mebli

Karol Kacperski

Lusso Casa, po włosku luksusowy dom, to trafna nazwa dla nowego gdyńskiego showroomu, w którym miłośnicy designu i wzornictwa, spełnią swe marzenia o niepowtarzalnym wnętrzu. O firmie i jej ofercie opowiada właściciel Damian Okrutny.

Kiedy powstała Lusso Casa Jaka jest jej historia? Kto stoi za firmą?

Firma Lusso Casa powstała 5 lat temu, a pierwszy nasz showroom otworzyliśmy w Warszawie. Natomiast jesteśmy firmą rodzinną działającą w branży meblowej już od 25 lat. Można powiedzieć, że od najmłodszych lat miałem kontakt z tym sektorem biznesu i jeździłem na targi do Mediolanu.

Dodatkowo, ze względu na kilkunastoletnią karierę tenisową, podróżowałem po całym świecie, gdzie miałem do czynienia z wieloma kulturami i różnorodnym designem. Z podobnych względów samo Trójmiasto też nie jest mi obce, ponieważ kończyłem tu liceum w Sopockiej Akademii Tenisowej oraz zdobywałem wiele razy tytuły mistrza Polski.

A jak od tenisa przeszedł pan do mebli?

Studiowałem w Stanach, gdzie pogłębiłem wiedzę biznesową. Po powrocie do Polski otworzyłem własną Akademię Tenisową, w której kształciłem młodych zawodników. Jednak po kilku latach stwierdziłem, że właśnie meble i wyposażenie wnętrz to odpowiedni kierunek i to, co chciałbym robić w życiu. I tak podjąłem decyzję o stworzeniu własnego showroomu w Warszawie z ekskluzywnymi markami. Lusso Casa po włosku znaczy luksusowy dom.

Co wyróżnia Lusso Casa?

Przede wszystkim Lusso Casa to miejsce powstałe z zamiłowania do pięknych wnętrz, ekskluzywnych włoskich mebli oraz gustownego oświetlenia. Dzięki bogatym tradycjom firmy rodzinnej i doświadczeniu przenoszonym z pokolenia na pokolenie, jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom kompleksową ofertę wyposażenia całego wnętrza, wyszukane marki oraz obsługę na najwyższym poziomie. Zatrudniamy architektów, tak aby jak najlepiej pomagać w doborze mebli do konkretnych wnętrz.

Czego możemy się spodziewać, odwiedzając nowy showroom w Gdyni?

W Gdyni otworzyliśmy butikowy showroom z wyselekcjonowanymi markami. Co ciekawe, jako jedyni w Polsce posiadamy na ekspozycji sofę Grande Soffice firmy Edra, ekspozycję marki Shake Design czy nietuzinkową kompozycję oświetlenia Plusminus firmy Vibia. Nasi klienci mogą zapoznać się także z najnowszymi kolekcjami z ostatnich targów w Mediolanie. Na miejscu zadba o nich nasz wykwalifikowany zespół służący pomocą.

Lusso Casa to meble, oświetlenie i różnego rodzaju akcesoria uzupełniające wnętrza. Jakie marki znajdują się w waszej ofercie, z których jesteście najbardziej dumni oraz czym kierowaliście się przy ich wyborze?

W ofercie posiadamy ponad 100 różnych producentów. Najbardziej dumni jesteśmy z takich marek jak: Arketipo czy Cattelan Italia, które należą do najbardziej rozpoznawalnych brandów w Polsce i na świecie; Desiree - którą prężnie rozwijamy w Polsce oraz Edra, Shake Design, Lema, Rugiano. Na kompleksową ofertę Lusso Casa składają się również drzwi marki Barausse, oświetlenie techniczne, zabudowy garderobowe (tu m.in. marka Sangiacomo), dywany, meble outdoorowe - jak Royal Botania, Varaschin oraz sztuka, jako że współpracujemy z Galerią Biegas. W wyborze kierujemy się przede wszystkim designem, jakością, ale i relatywnością ceny do jakości.