Ubrania typu unisex w ostatnich latach stają się coraz popularniejsze. Nawet na wybiegach coraz częściej znikają podziały na to, co męskie i damskie – pozostają dopracowane konstrukcje i propozycje do dowolnej interpretacji. Gdańska marka Reserved już od kilku sezonów proponuje swoją interpretację tego trendu.

Jesienna kolekcja Unisex 2022 jest mocno osadzona w modnym w tym sezonie stylu preppy. Bazuje na klasycznych tkaninach, ponadczasowych wzorach w kratkę i jodełkę. To estetyka czerpiąca z odzieży uniwersyteckiej, popularnej szczególnie w Wielkiej Brytanii i USA, stanowiącej dorosłą wersję szkolnego mundurka. Znajdziemy tu klasyczne jedno- i dwurzędowe garnitury, swetry w romby i wełniane płaszcze. Dla unowocześnienia, Reserved proponuje krótsze i dłuższe pikowane kurtki, dżinsy oraz elementy basic.

Stonowaną paletę kolorystyczną, bazującą na brązach, czerniach i szarościach, uzupełniają kobalt, róż lub nasycone zielenie. Oprócz różnego rodzaju kratki czy motywu jodełki znajdziemy też typowe dla sezonu jesienno-zimowego romby i wzory norweskie umieszczone na wełnianych swetrach. Całość jest pomyślana tak, by poszczególne elementy można było łączyć w dowolny sposób.

Istotną rolę odgrywają detale: lekko rozszerzane nogawki spodni, kant – również w dżinsach, mocne ramiona marynarek i płaszczy lub funkcjonalny patent odpinanego kołnierza w kurtce pilotce. Ciekawym projektem jest wielofunkcyjna parka z odpinaną warstwą wewnętrzną. To obszerna, przeciwdeszczowa kurtka z dwustronną podpinką z wzorzystym sztucznym kożuchem oraz warstwą nylonową w intensywnym pomarańczowym kolorze. Można nosić wszystko razem lub oddzielnie, w zależności od potrzeb.

Kurtki pikowane powstały z włókna Sorona Dupont, co realizuje założenia Reserved EcoAware. To biodegradowalne włókno polimerowe pochodzące z odnawialnych źródeł, wytworzone w 37% z cukru kukurydzianego. Jest doskonałym zamiennikiem takich włókien syntetycznych jak poliester czy nylon. Posiada ono certyfikat gwarantujący bezpieczeństwo produkcji włókna bez użycia niebezpiecznych chemikaliów.