Mera Spa Golf Cup

Golfowe szaleństwo

Krystian Matura bizzbuzz.pl

Pole golfowe w Tokarach, słońce, setki kibiców, 130 zawodników i 4 zwycięzców. Za nami pierwszy Mera Spa Golf Cup, czyli turniej golfowy, którego organizatorami są Mera Spa Sopot i Tokary Golf Club. Wspólnymi siłami udało im się stworzyć wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim. Oprócz zmagań na polu golfowym na uczestników czekały dodatkowe atrakcje: plenerowy gabinet masażu Mera SPA, warsztaty piękna, zajęcia z trenerem personalnym oraz zabawy dla najmłodszych. A wszystko w ramach luksusowego pikniku, podczas którego można było napić się szampana podziwiając luksusowe auta.

Golf tylko z pozoru wydaje się prostą dyscypliną. Mimo że sport ten angażuje aż 192 mięśnie, to siła jest tu równie ważna jak głowa, technika, cierpliwość i precyzja ruchów.Wiedzą o tym m.in. organizatorzy Mera Spa Golf Cup – jednego z największych turniejów tego typu w Polsce, który premierowo odbył się 27 sierpnia w Tokarach.

Na imprezę Tokary Golf Club i Mera Spa Sopot przybyło ponad 130 zawodników z całego kraju. Podczas zawodów mieli oni do pokonania trasę około 6-10 kilometrów. Tego dnia pogoda dopisała, było słonecznie i upalnie, przez co gra na otwartym trawiastym terenie była dla uczestników nie lada wyzwaniem. Również samo pole nie należało do najłatwiejszych. Dzięki ukształtowaniu terenu rozgrywka była ciekawa i wymagająca nawet dla tych bardziej zaawansowanych golfistów.

Tego dnia rywalizowano w czterech kategoriach: stroke play brutto mężczyzn, tu miała miejsce rzadko spotykana dogrywka aż trzech zawodników (zwyciężył Lech Sokołowski), stroke play brutto kobiet (zwyciężyła Oksana Wojtkiewicz), stableford netto mężczyzn (zwyciężył Pierre Pages) oraz stableford netto kobiet (zwyciężyła Małgorzata Yusufali).

Nie tylko gra

Sport i słońce dały wycisk wszystkim. Sportowcom, jak i kibicom. Dlatego organizatorzy postawili także na strefę relaksu – piknik golfowy. Pomysłodawcą imprezy piknikowej był Krzysztof Szkarłat, manager Mera Spa, a sponsorami zostali Sopot Marriott Resort&Spa, DGE, My New Car oraz Bawaria Motors. Hasłem przewodnim był zdrowy styl życia, dlatego wśród atrakcji było dużo pozycji angażujących aktywność fizyczną, takie jak np. zajęcia z trenerem personalnym Fit&Fizjo Studio. Chętni mogli wziąć udział także w Akademii Golfa prowadzonej przez trenera PGA Michała Guzowskiego, która przyciągnęła komplet uczestników. Odbyły się aż 3 tury, podczas których ponad 80 osób postawiło swoje pierwsze kroki w tej dyscyplinie.

Nie zabrakło czegoś dla ciała. Na gości czekały m.in. warsztaty piękna prowadzone przez Mera Spa i Nova Group, podczas których goście poznawali tajniki codziennej pielęgnacji skóry. Do innych aktywności należała możliwość analizy typu skóry i porady kosmetologów.

Było także coś dla oka - pokaz kolekcji „Mera Spa by Olga Idzik” spod ręki Olgi Idzik, twórczyni marki COCHO oraz wystawa kolekcja obrazów o tematyce golfowej namalowanych przez Alicję Walczak (Gallery One Art). Dla bardziej wymagających i żądnych adrenaliny zadbali My New Car oraz Bawaria Motors dumnie wystawiając swoje najlepsze samochody: Mercedes AMG C63, Audi Q8, BMW I4, czy BMW X7.

O odżywienie zawodników i uczestników zadbali Mera Brasserie i restauracja Roda. Orzeźwiające lemoniady oraz drinki serwowali barmani z Fox Lounge w hotelu Sopot Marriott wspierani przez markę MUMM. Każdy także mógł ochłodzić się lodami, za które mógł zapłacić dowolną kwotę, ponieważ uzbierane w ten sposób pieniądze wspierały akcje charytatywną. Impreza nie dość, że przynosiła radość samym uczestnikom, to jeszcze wspomagała tych najbardziej potrzebujących.