Na salonach znów pojawia się Mercedes-Benz SL - kultowy roadster, symbol marki. W nowym wcieleniu ma nie tylko utrzymać status legendy, ale też zastąpić kilka innych modeli.

Podczas Dni Otwartych 20 i 21 września w AMG Performance Center Gdynia zaprezentowano premierowo najnowszy model Merceds-AMG SL Roadster. Podczas wydarzenia można było również podziwiać pozostałe modele prezentowane przez salon BMG Goworowski, a także skorzystać z możliwości odbycia jazdy testowej wybranym modelem Mercedesa.

W tym roku Mercedes SL przybrał bardziej sportową sylwetkę, łącząc luksus, praktyczność oraz komfort jazdy. Zarządcy marki chcieli także, by zastępował on Klasę S Cabriolet i AMG GT z otwartym nadwoziem.

Nowy Mercedes-AMG SL Roadster posiada mocny układ napędowy z czterocylindrowym silnikiem w modelu SL 43 i silnikiem V8 w modelach SL 55 4MATIC+ i SL 63 4MATIC+, a najwyższej klasy aerodynamika i inteligentna lekka konstrukcja łączą się w wydajną całość. Połączenie najnowocześniejszego układu jezdnego, sportowego charakteru i komfortu tworzy wyjątkowe wrażenia z jazdy. Najnowsza generacja SL-a została opracowana całkowicie niezależnie przez inżynierów Mercedes-AMG, a jego ceny w wersji SL 55 4MATIC+ rozpoczynają się od 812 200 zł. Za odmianę SL 63 4MATIC+ trzeba zapłacić z kolei minimum 959 800 zł.

SL obchodzi w tym roku swoje okrągłe urodziny: dokładnie 70 lat temu w Stuttgarcie światło dzienne ujrzał wyścigowy samochód sportowy 300 SL. Patrząc na nową odsłonę auta nie ma wątpliwości, że legenda jest wciąż żywa i ma się świetnie.