Na kulinarnej mapie Trójmiasta pojawiła się nowa restauracja. Café Xander to miejsce inspirowane Nowym Jorkiem czasów prohibicji, które od progu wita gości eleganckimi mosiężnymi zdobieniami i miękkimi pluszowymi obiciami. Wewnętrz królują wykwintne dania kuchni śródziemnomorskiej i tradycyjnej polskiej, a wszystko zlokalizowane w samym centrum Sopotu - w progach hotelu Haffner.

Café Xander to nowa sopocka restauracja inspirowana kosmopolitycznym duchem, zaskakującą autorską kuchnią, eleganckim wnętrzem i swobodną atmosferą. Projekt autorstwa renomowanej pracowni w wyrafinowany sposób łączy najlepsze naturalne materiały – lite drewno i marmur, a przygaszona kolorystyka i wyszukane detale dopełniają kosmopolityczny wizerunek i nadają wnętrzom szlachetności. Reprodukcje wyjątkowych dzieł sztuki pochodzących z prywatnej kolekcji właścicieli nieprzypadkowo zdobią ściany i stanowią tło dla spotkań i… nie tylko.

Już od wejścia gości witają miękkie jazzowo – soulowe brzmienia zaproszonych artystów, nastrojowo przygaszone światło i lekko dekadencka atmosfera, przywodząca na myśl najlepsze kluby muzyczne Manhattanu. Wykwalifikowany zespół, z nienachalną uprzejmością wita przybyłych i prowadzi do wybranego stolika, który może być jedną z komfortowych miękkich loży, eleganckim stołem dla większych grup lub romantycznym dwuosobowym stolikiem oświetlonym małą lampką – idealnym na piątkowe randez – vous. Ponadto, dedykowany specjalnym okazjom „Chef’s table” sprzyja organizacji spotkań biznesowych i wyjątkowych prywatnych celebracji w gronie najbliższych lub przyjaciół.

Szef Kuchni – Daniel Burandt, w swoim menu wykorzystuje starannie dobrane składniki, które z artystycznym zacięciem komponuje w wykwintne dania kuchni śródziemnomorskiej i tradycyjnej polskiej. Doskonałym uzupełnieniem i niezbędnym dodatkiem doznań kulinarnych kuchni Café Xander jest starannie skomponowana karta win oraz cocktaili.

Jednak tym, co naprawdę wyróżnia Café Xander jest koncept soiree - łączący świat smaków z występami profesjonalnych artystów i muzyków. Café Xander to prawdziwa uczta dla zmysłów – nie tylko wyjątkowa kolacja w niepospolitym wnętrzu, a przeżycie wykraczające poza doznania kulinarne i estetyczne.