LEGO Store w Gdańsku!

Szymon Kamiński
Krzysztof Nowosielski

1 września to nie tylko trudne powroty do szkoły, ale także powroty do… dzieciństwa. A to wszystko za sprawą nowego salonu kultowych klocków LEGO, który otworzył się w Forum Gdańsk, i jest zarazem pierwszym oficjalnym sklepem w Trójmieście. Tego dnia sklep tłumnie odwiedzili zarówno starsi, jak i młodsi fani duńskich klocków. Nie zabrakło też niespodzianek. Jedną z nich była fontanna Neptuna zbudowana z 17 000 klocków!

Kto nie zna kultowych klocków firmy LEGO? Klockami tej marki bawią się zarówno mali, jak i duzi, chłopcy i dziewczynki, zwłaszcza ze firma z roku na rok zaskakuje coraz to nowymi formami. A wszystko zaczęło się w 1932 roku, kiedy to Ole Kirk Christiansen otworzył pierwszy sklep zabawkarski, który przez ponad 100 lat rozrósł się do światowej potęgi przynoszącej radość ludziom.

Na świecie jest już wiele oficjalnych sklepów LEGO, w tym kilka w Polsce, jednak Trójmiasto musiało poczekać na swoją kolej. I się doczekało, ponieważ 1 września nastąpiło oficjalne otwarcie szóstego w kraju LEGO Store, na który przybyły prawdziwe rzesze fanów. A jakie atrakcje przygotowali organizatorzy? M.in. dla pierwszych 250 osób, które dokonały zakupów rozdawano płytkę z napisem „I <3 LEGO Store Gdańsk”, dodatkowo każdy kto zrobił zakupy powyżej 575 złotych otrzymywał dodatkowy zestaw klocków przedstawiający miniaturowy Store. Plusem robienia zakupów w stacjonarnym sklepie są także niedostępne nigdzie indziej zestawy klocków z linii Star Wars, Harry Potter, Titanic czy dzieł sztuki, np. „Gwiaździsta noc” van Gogha.

- Sklep LEGO w Gdańsku to kolejny kamień milowy w rozwoju marki na polskim rynku. Bardzo się cieszymy, że lokalni fani z Trójmiasta będą mogli osobiście doświadczyć niekończących się możliwości zabawy. Niezależnie od wieku, płci czy zainteresowań, każdy znajdzie tu dla siebie coś niesamowitego - mówi Beata Kucejko, Dyrektor Marketingu grupy LEGO w regionie Polski, Ukrainy i krajów bałtyckich.

Atrakcją, która uświetniła zarówno otwarcie nowego lokalu, jak i przestrzeni galerii Forum Gdańsk była konstrukcja z 17 000 kostek LEGO, przedstawiająca fontannę Neptuna. Powstała ona w 2009 roku i ważny ponad pół tony, i z tej okazji przybywający ludzie mogli zobaczyć ją raz jeszcze.