Biblioteczka Perestiżu

Szymon Kamiński

Śmierć jeździ audi

Autor: Kristian Bang Foss

Wydawnictwo: Marpress

Początkowo życie toczyło się swoim prostym rytmem. Do czasu. Utrata pracy, rozstanie z dziewczyną, długi oraz problemy z alkoholem. Problemy zaczęły się mnożyć a główny bohater Asger nie wiedział, co ze sobą zrobić. Aż natknął się na ogłoszenie o poszukiwaniu asystenta osoby niepełnosprawnej. W ten sposób udaje mu się poznać Waldemara, lekko znudzonego życiem i zgorzkniałego mężczyznę. Mieszka od na kopenhaskim blokowisku, pali skręty, a jedyną jego rozrywką jest oglądanie telewizji. Czy tym dwojgu uda się znaleźć wspólny język, skoro obaj czują, że przegrali już wszystko?

Jestem twoją córką

Autor: Anna Karpińska

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Na początku jest śmierć. Potem jest testament. Dopiero wtedy jest trzęsienie ziemi, które porusza całą rodziną, bo okazuje się, że Sambor Jaremy oprócz trojga dzieci ze swoją żoną, miał także jedną nieślubną córkę, którą uwzględnił w ostatniej woli. Rodzeństwo postanawia odnaleźć przyrodnią siostrę, jednak nie jest to takie proste. Sprawa jest bardziej skomplikowana. Na prowadzenie wychodzi Weronika, legalna córka, która wydaje się, że dociera do Dobrosławy, nieoczekiwanej córki. Jak zakończy się ta sprawa?

Dwie twarze królowej

Autor: Joanna Kupniewska

Wydawnictwo: Novae Res

Zosia wierzy w zjawiska paranormalne, tak samo jak jest zafascynowana parapsychologią. Na co dzień ćwiczy jogę, czyta horoskopy i marzy, by poznać swoje poprzednie wcielenia! Dopiero za namową przyjaciółki udaje się do specjalisty, który potrafi nawiązywać kontakt z reinkarnowanymi wcieleniami. Podczas rytuału okazuje się, że bohaterka przenosi się w czasie do XVI-wiecznego Krakowa i zostaje nikim innym jak… Boną Sforzą! Od tej pory decyzje polityczne leżą w jej rękach. Czy zmieni to losy świata?

Konwersja

Autor: Piotr Rogoża

Wydawnictwo: Marginesy

Kryminał, który balansuje pomiędzy rzeczywistością a wirtualnością – coraz bardziej wciągająca ludzi. Adrian Klimke przygotowuje debiut wokalistki polsko-syryjskiej. W tym samym czasie Helena Różewicz odkrywa spisek. Coś łączy zmarłą instagramową modelkę i nastoletniego stremera giera komputerowych oraz depresyjnego trenera uwodzenia. Czy w ich postach są ukryte treści? Czy ktoś chce, żeby Helena je ujawniła i jednocześnie skompromitowała popularnego konserwatywnego polityka?