Jest kobieca, naturalna i niezwykle estetyczna. Stworzona z potrzeby serca i ducha, przez kobietę i dla kobiet. Lumi Cosi to trójmiejska biżuteria z naturalnych kamieni, inspirowana… włoskim dolce vita!

Wszystko zaczęło się od niewinnej, rodzinnej podróży do Włoch. To właśnie tam zrodził się pomysł na Lumi Cosi. Inspiracją dla nazwy marki było włoskie „luminoso” - świecący, poprzez podkreślenie naturalnego, prawdziwego blasku każdej kobiety.

- Odkąd pamiętam chciałam stworzyć markę, która będzie kobieca, przyjemna estetycznie i zgodna z moimi ideałami. Szukanie sposobu na wyrażenie własnej potrzeby serca zbiegło się w czasie z poszukiwaniem biżuterii idealnej. Lumi Cosi powstała jako efekt dopuszczenia do głosu własnych przekonań, byciu i postępowaniu w zgodzie z tym, co czuję. Intuicja nie zawiodła, i do dziś pomaga mi w codziennym rozwoju marki - opowiada Marta Kotlewska, założycielka Lumi Cosi.

Biżuteria tworzona jest z kamieni naturalnych takich jak: kamień księżycowy, amazonit, agat, turmalin czy jaspis. Wykańczana jest elementami srebra pozłacanego 24 karatowym, złotem. Kamienie naturalne mają swój unikatowy kształt, co oznacza, że mogą się nieznacznie od siebie różnić, co daje poczucie wyjątkowości i spersonalizowanego produktu. W asortymencie znajdują się bransoletki, naszyjniki, kolczyki, pierścionki i paski do okularów. Poszczególne modele można dowolnie ze sobą łączyć tak, aby znaleźć biżuterię dopasowaną do własnego stylu, nastroju i potrzeb. Nie zapominając o mężczyznach powstały również męskie bransoletki ze starannie wyselekcjonowanych kamieni.

- Lumi Cosi to biżuteria lekka, elegancka kiedy chcesz, ale przede wszystkim codzienna. Wierzę, że każda kobieta ma w sobie potrzebę odkrywania prawdziwej siebie, a ja staram się wyjść temu na przeciw tworząc poszczególne modele biżuterii - dodaje Marta Kotlewska.

Wszystkie modele są wykonywane ręcznie na zamówienie, a to oznacza, że każdy z produktów jest przygotowywany dopiero po złożeniu zamówienia przez klienta. Nie doświadczymy tu nadprodukcji. Co więcej, marka tworzy również personalizowane modele na życzenie. Wszystko zapakowane jest w pudełeczka jubilerskie wykonane z materiałów przyjaznych środowisku, w pełni bez użycia folii. Warto przyjrzeć się bliżej temu trójmiejskiemu handmade’owi.