Willa Wincent - miejsce okrzyknięte najlepiej zaprojektowanym wnętrzem w Gdyni, otworzyło kolejne piętro. Znajduje się w nim nowy, przepiękny bar – W33, stylowa sala śniadaniowa oraz kameralna salka konferencyjna, która może służyć jako przestrzeń coworkingowa. Wszystkie przestrzenie są otwarte nie tylko dla gości willi, ale również mieszkańców i osób odwiedzających Trójmiasto. To prawdziwa gratka dla fanów dobrego designu!

Willa Wincent znana jest z tego, że można tu odpocząć, ale w otoczeniu wyjątkowo dobrej architektury i designu. Nie bez powodu podczas Gdynia Design Days miejsce okrzyknięto najlepiej zaprojektowanym wnętrzem w Gdyni. Niedawno otwarto tam nowe piętro, na którym powstał stylowy bar W33 oraz sala śniadaniowa. Co więcej, teraz mogą z niego korzystać również lokalsi.

- Sala śniadaniowa i strefa barowa powstały jako naturalne uzupełnienie oferty Willi Wincent. Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że sama funkcja noclegowa to zdecydowanie za mało. Mając na uwadze różne metraże pokoi/apartamentów zależało nam na tym, by wszyscy goście willi czuli się komfortowo. Naszym zamiarem było stworzenie dodatkowych możliwości spędzania czasu. Wieczorny drink ze znajomymi w deszczowy wieczór, szybkie spotkanie biznesowe przy kawie czy praca w innym otoczeniu niż pokój - to między innymi te sytuacje, dla których powstały nowe przestrzenie – mówi Maciej Ryniewicz, architekt i projektant, założyciel pracowni Akurat odpowiedzialnej za wystrój Willi Wincent.

W33 to nazwa nowej przestrzeni barowej specjalizującej się w wysokiej jakości koktajlach. Nazwa pochodzi od adresu willi – ulicy Wincentego Pola 33, a miejsce nawiązuje do wnętrz barów typu speak-easy oraz ekskluzywnych transatlantyków. Całość dopełnia kaflowy kominek.

- Mówiąc o języku form i materiałów, jest on bezpośrednim rozwinięciem pierwotnych założeń projektowych. Mamy więc bardzo jasną salę śniadaniową, która bezpośrednio nawiązuje do wystroju dolnych kondygnacji Willi. Z kolei sala barowa, podobnie jak wnętrza najwyższej kondygnacji, jest ciemniejsza, bardziej dojrzała i nastrojowa – tłumaczy architekt.

W przygotowaniu jest również ogród Willi Wincent, gdzie pojawi się przestrzeń do jedzenia na dworzu, sztuka, zieleń oraz miejsce zabaw dla najmłodszych. W planach jest również kawiarnia na dachu z widokiem na morze…