Browar Hevelius

Apartamenty, restauracja i piekarnia

Marta Dworak

Browar Hevelius to nowe miejsce na mapie Gdańska, a jednocześnie mocno zakorzenione w historii. Powstałe w przestrzeni dawnego Browaru Kuźniczki, na ul. Kilińskiego, a więc w samym centrum Wrzeszcza. To trzecia tego typu inwestycja rewitalizacyjna PB Górski po Hotelu Quadrille w Gdyni oraz Leśnym Dworze w Sulęczynie, równie imponująca i złożona, wymagająca gruntownej znajomości tematu.

Browar Hevelius to tak naprawdę kompleks składający się z aparthotelu, restauracji i piekarni Hewelke, a w przyszłości także rozbudowana przestrzeń Spa i Wellness. Otwarcie przewidziano w kilku etapach.

Już na początku lipca uruchomiony zostanie Browar Hevelius Apartments – 25 apartamentów na wynajem krótko i długoterminowy. Każdy z nich jest w pełni wyposażony w aneks kuchenny z lodówką i zmywarką oraz w łazienkę, w której znajduje się też pralka. Wszystko to zapewni gościom pełnią autonomię i komfortowy pobyt. Apartamenty zlokalizowane są w dwóch budynkach: Willi Dyrektora oraz Suszarni. Ich historyczny charakter oddają takie elementy jak zabytkowa klatka schodowa, kominek z holenderskimi kaflami, wysokie stropy czy sztukateria na sufitach.

Z kolei w restauracji odnaleźć można stare żeliwne filary, które dodają charakteru temu nowemu kulinarnemu miejscu w Trójmieście. Hewelke Restaurant to trzecia restauracja Marcina Popielarza po gdyńskim Białym Króliku i kaszubskim Biôłim Trusie. Tym razem to miejsce odwołujące się do światowej tradycji kulinarnej, trochę nawiązujące do francuskiego bistro, gdzie można zjeść szybko, smacznie i wysoko satysfakcjonująco – restauracja na szybkie lunche, ale i długie wieczory. Ciekawym konceptem będzie też tzw. Chef’s Table zlokalizowany tuż przy kuchni, gdzie będzie można na bieżąco śledzić przygotowanie dań czy porozmawiać z kucharzami.

Tuż obok restauracji mieści się Hewelke Bakery – piekarnia oferująca wypieki dawniej powstające w Białym Króliku. Zyskały już one sporą renomę w Trójmieście, na tyle dużą, że wymagającą zdecydowanie większej przestrzeni produkcyjnej. Na miejscu będzie można nabyć też przetwory roślinne Marcina Popielarza.

Bliżej końca roku planowane jest z kolei otwarcie Browar Hevelius Spa Sphaera. Dawniej w tej przestrzeni znajdowały się browarniane baseny, kadzie fermentacyjne, leżakownie czy magazyny. Teraz w tej właśnie scenerii są baseny, jacuzzi, hamman i łaźnie. Dodatkowo mieszczą się tu gabinety zabiegowe z oryginalnymi terapiami i relaksującymi masażami oraz komfortowe lobby na wszelkiego rodzaju integracje czy swobodne spotkania towarzyskie.

Warto śledzić media społecznościowe tej nowej trójmiejskiej miejscówki, a już niebawem ją odwiedzić!

browarhevelius.pl | @browarheveliusapartments | @hewelkerestaurant