Trójmiejskie Inwestycje

Przegląd najnowszych i najciekawszych

Trójmiasto to ważny ośrodek akademicki, istotny ośrodek gospodarczy, turystyczny, ale też kulturalny. To wszystko sprawia, że zakup mieszkania w jednym z tych trzech miast może być świetną inwestycją. Nowe mieszkania dostępne są w różnych lokalizacjach i o różnych metrażach. Jak odnaleźć się w gąszczu ofert? Prezentujemy zestawienie najnowszych i najciekawszych trójmiejskich inwestycji.

Opacka

Sąsiedztwo zabytkowej archikatedry oraz Parku Oliwskiego, kameralność i jakość wykończenia – to najważniejsze zalety inwestycji Opacka. Dwie minuty spaceru dzielą Opacką od Lasów Oliwskich, będących częścią Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Kolejne dwie minuty wystarczą, by znaleźć się na Wzgórzu Pachołek, jednym z najbardziej znanych punktów widokowych w Gdańsku. To kameralna inwestycja, ponieważ składa się z czterech trzypiętrowych budynków mieszczących jedynie 51 apartamentów o powierzchni od 52 do 129 mkw. Wnętrza wypełniają wysokiej klasy materiały – szlachetne drewno, naturalny kamień czy wzorzyste szkło. Do dyspozycji mieszkańców jest sala klubowa ze stołem bilardowym i wysokiej klasy sprzętem audio, strefą fitness oraz dwie sauny: fińska i parowa. Istotną informacją jest również fakt, że Opacka znajduje się na terenie historycznych ogrodów klasztornych opactwa cystersów w Oliwie. Deweloper zdecydował się na rewitalizację tego miejsca i przywrócenie jego dawnego charakteru. Dlatego na powierzchni 0,6 ha stworzył ogólnodostępny park. W przestrzeniach wspólnych osiedla nie mogło zabraknąć miejsca dla ekspozycji sztuki. Ceniona gdańska artystka Aleksandra Józefów zaprojektowała i wykonała specjalnie dla Opackiej rzeźbę i płaskorzeźbę.

www.investkomfort.pl

Park Gutenberga

Park Gutenberga to inwestycja, która łączy historię z nowoczesnością. Położona jest przy ul. Romera w Jaśkowej Dolinie i pomimo tego, że jest budynkiem wielorodzinnym o nowoczesnej bryle to nawiązuje do istniejących od dziesiątek lat kamienic mieszczańskich o charakterze willowym, tzn. podniesionego standardu architektury budynku, zagospodarowania działki oraz wykończenia części wspólnych, tzn. klatki schodowej. Wysokie i duże okna, przestronne balkony i tarasy, duże metraże mieszkań, wysokość kondygnacji, mieszkania z antresolami, ogródki w części mieszkań na parterze, szerokie korytarze mieszkalne i reprezentacyjna klatka schodowa nadają cechy wysokiego standardu, jak w przypadku domów jednorodzinnych. Co ciekawe, przy budowie inspirowano się klatkami kamienic starego Wrzeszcza, Oliwy oraz Gdańska Głównego. To idealna propozycja dla tych, którzy szukają dobrej lokalizacji z dostępem do głównych dróg komunikacyjnych miasta, do komunikacji miejskiej, ścieżek rowerowych i naturalnej zieleni.

www.bravodeveloper.pl

Perspektywa

Perspektywa to inwestycja mieszcząca się w centrum Gdańska, a zarazem w otoczeniu zielonych parków. Utworzą ją trzy typy budynków: kameralne wille miejskie o podwyższonym standardzie, niewysokie kamienice pierzejowe oraz budynki wielorodzinne o zróżnicowanej wysokości zlokalizowane w głębi działki. W sumie osiedle składać się będzie z 13 budynków. Położenie na stoku wzgórza sprawia, że mieszkańcy wyższych pięter budynków mogą się cieszyć pięknymi widokami np. na Stare Miasto. Co więcej, w zaledwie 15 minut spacerem można dojść do Dworca Głównego czy też na zakupy do Forum Gdańsk. Wyjątkowego charakteru inwestycji nadają także elementy sztuki. Na Perspektywie znajduje się mural autorstwa Sebastiana Bożka na elewacji kamienicy od strony placu miejskiego. Wnętrza części wspólnych wzbogacają zaś dekoracje ścienne autorstwa Oskara Zięty. Pierwszy etap, w której skład wchodziły wille i jedna kamienica, został już oddany do użytku. Trwają prace w ramach realizacji kolejnych etapów.

www.eurostyl.com.pl

Dolce Vita

Villa Dolce Vita to nowoczesna butikowa kamienica, składająca się z ośmiu apartamentów. Projekt inwestycji nawiązuje do modernistycznych tradycji Gdyni prostymi i geometrycznymi formami, a jednocześnie stanowi ukłon w stronę nowoczesności. Dzięki temu Dolce Vita doskonale wpisuje się w willowy charakter dzielnicy - Wzgórza Św. Maksymiliana. Apartamenty zostały rozplanowane i zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić maksymalną wygodę mieszkańcom. Wysokie sufity oraz duże okna sprawiają, że apartamenty są jasne, przestronne i dają jeszcze więcej możliwości swobodnego urządzenia swojej wymarzonej przestrzeni. Atutem inwestycji jest prestiżowa lokalizacja. Przyszli właściciele apartamentów na Wzgórzu zamieszkają w samym sercu Gdyni, w bliskiej odległości terenów nadmorskich. Dzięki temu zyskają możliwość korzystania zarówno z przestrzeni miejskich i atrakcji miasta, jak i dóbr przyrody – parku, morza, plaży i lasu. Powierzchnia apartamentów zaczyna się od 44 m2 do aż 125 m2. Przewidywany czas zakończenia prac budowlanych w ramach inwestycji to wrzesień 2023 roku.

www.abinwestor.pl