W ostatnich latach programy lojalnościowe przeszły znaczącą ewolucję. Jednak czasy, w których każda aplikacja stanowiła atrakcję, minęły bezpowrotnie. Teraz trendy wymagają od marek bardziej kreatywnego podejścia, a kluczowym elementem nowoczesnego programu lojalnościowego jest zaangażowanie. Tą ścieżkę obrało m.in. Forum Gdańsk, które jako pierwsze centrum handlowe w Trójmieście wprowadziło program lojalnościowy z automatyczną rejestracją zakupów.

Programy lojalnościowe, które jeszcze kilka lat temu kojarzyły się z papierowymi katalogami, teraz o wiele częściej mają postać wszechstronnych aplikacji. Jednak sama aplikacja już nie wystarczy. Program, który pokochają klienci, musi towarzyszyć im na co dzień. Zupełnie podstawowe sprawy to estetyka takiej aplikacji, płynność działania i funkcjonalność. Wszystkie z tych cech łączy nowy program lojalnościowy Forum Gdańsk w formie aplikacji z automatyczną rejestracją zakupów. Co to oznacza? Klient zwyczajnie nie traci czasu na skanowanie i rejestrowanie zakupów. Po prostu - robi zakupy, płaci bezgotówkowo, aplikacja automatycznie rejestruje transakcję, a klient zdobywa nagrody.

- Stawiamy na wygodę, oszczędność czasu, przemyślane zakupy i nagradzanie klientów za aktywny udział w programie lojalnościowym. Chętnie sięgamy po rozwiązania uszyte na miarę czasów, myślę o nowoczesnych technologiach – mówi Magdalena Gibney z Multi Poland, dyrektor Forum Gdańsk. - Pandemia pokazała, że nasi klienci chętnie korzystają z technologicznych rozwiązań dbając o relację z osobami bliskimi. Pomyśleliśmy, że program lojalnościowy wypełni przestrzeń, w której my będziemy mieli okazję podziękować klientom za zaufanie i wspólnie spędzony czas. Taką formą podziękowania będą nagrody za zakupy oraz specjalne zniżki dostępne w aplikacji Forum Club – dodaje Magdalena Gibney.

Kluczowym elementem programu są nagrody przyznawane za określone wydatki, jak i aktywności użytkownika aplikacji z programem lojalnościowym. Do zdobycia jest nawet 300 złotych w kartach podarunkowych na kolejne zakupy. W aplikacji są też dostępne nagrody przyznawane przez sklepy, restauracje i kawiarnie zlokalizowane w Forum Gdańsk. Robiąc zakupy i płacąc za nie z powiązanego z aplikacją Forum Club konta bankowego klient otrzymuje nagrody w postaci podarunku lub zniżki na kolejne zakupy. Największym plusem jest jednak oszczędność czasu, ponieważ podczas zakupów nie trzeba skanować paragonów, manualnie rejestrować zakupów czy pokazywać aplikacji przy kasie. Nie trzeba również pamiętać o promocjach, ani szukać najlepszych okazji w Internecie. Nowoczesna aplikacja automatycznie rejestruje zakupy na terenie Forum Gdańsk i informuje o osiągnięciu progu upoważniającego do odbioru nagrody.

Bardzo dużym ukłonem w stronę klienta jest też fakt, że nagrody z upustami innych sklepów można bezproblemowo łączyć. To oznacza, że w Forum Club można realizować kupon przy każdym dokonanym zakupie, nawet jeśli klient już nabywa produkt z upustem, poprzez program lojalnościowy lub ofertę wyprzedaży.

- Staramy się zapewnić jak najlepszą ofertę na rynku. Nasze wielokrotnie nagradzane kampanie marketingowe przynoszą udokumentowane wzrosty na przykład w zakresie frekwencji wizyt czy świadomości marki. Dostarczamy klientom coś więcej niż zakupy, dostarczamy im przeżycia – informuje Magdalena Gibney.

Jak działa aplikacja? Jej obsługa jest bardzo intuicyjna. Po podjęciu decyzji o przystąpieniu do programu lojalnościowego należy pobrać aplikację (w App Store lub Google Play), a następnie zarejestrować się i podłączyć konto bankowe. Na przywitanie w programie klient otrzymuje dwie nagrody – za pobranie aplikacji kupon o wartości 15 złotych na darmową kawę w Costa Coffe oraz bilet do kina Helios za podpięcie konta bankowego. Każda kolejna płatność kartą płatniczą z użyciem programu lojalnościowego przybliża klienta do wyjątkowych nagród i zniżek.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to aplikacja Forum Club spełnia te same procedury bezpieczeństwa i ochrony danych, co aplikacje stosowane przez banki. Wszystkie dane dotyczące zakupów są szyfrowane i przechowywane na terytorium Europy. Podlegają zewnętrznemu audytowi bezpieczeństwa, przeprowadzanemu raz w roku. Dane nie są odsprzedawane ani udostępniane stronom trzecim. Co ciekawe, sam proces podłączenia konta bankowego do aplikacji Forum Club z programem lojalnościowym oparty jest na europejskiej dyrektywie PSD2. Jej celem jest solidne zabezpieczenie autoryzacji dostępu do rachunków bankowych poprzez silne uwierzytelnienie, ograniczonej wyłącznie do spółek zatwierdzonych przez organy bankowe każdego kraju w Europie.

- Podłączając rachunek bankowy użytkownik aplikacji Forum Club nigdy nie podaje nam loginu ani hasła dostępu do swojego rachunku online. Zostaje przekierowany bezpośrednio do strony lub aplikacji bankowej celem weryfikacji tożsamości i wyboru danych przekazywanych do nas - wyjaśnia Magdalena Gibney. I zapewnia: - PSD2 ogranicza okres udostępnienia tych danych do 90 dni. Po tym terminie użytkownik aplikacji Forum Gdańsk otrzymuje prośbę o przedłużenie zgody. Dzięki temu mechanizmowi bank może regularnie upewniać się, że klient pozostaje użytkownikiem oferowanej przez nas usługi.

Drobne gesty, miłe doświadczenia zakupowe, angażujący mechanizm działania, prosty system nagradzania i możliwość korzystania z benefitów aplikacji – to dziś najważniejsze atrybuty dobrze skonstruowanego programu lojalnościowego.

TRENDY 2022

Personalizacja

Nagroda za działania dodatkowe

Punkty w promocji

Akcje charytatywne

Błyskawiczne dostarczanie nagród