Wszystkie lokale musiały przystosować się do nowej rzeczywistości pandemicznej. Wirus nie odpuszcza, ale każdy właściciel chce przyjmować w bezpieczny sposób gości w swoim lokalu. Również Marina Medical Center zmieniła się i zrobiła to w…20 dni! Właściciel postawił na kompleksową ochronę – zarówno pod względem aseptyki powietrza, jak i powierzchni sprzętów. 

Pandemia sprawiła, że wiele obiektów zostało zamkniętych na dłuższy okres. Dopiero po pewnym czasie wprowadzono różnego rodzaju regulacje, które pozwalały na prowadzenie działalności z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Wiele lokali, takich jak restauracje, muzea czy siłownie zmieniały swoje wnętrza tak, by goście mogli czuć się bezpiecznie. Jednych z takich miejsc była Marina Medical Center, która w okresie pandemii była zamknięta przez 20 dni i pozwoliło to na kompleksowe przygotowanie obiektu do legalnej i pewnej obsługi swoich klientów.

Co się zmieniło?

Najważniejszą kwestią dla właściciela było uzyskanie statusu placówki medycznej dla Marina Medical Center, która z jednej strony pozwoli na legalne i nieprzerwane działanie, z drugiej na dostosowanie obiektu od strony budowalnej, jak i uzupełnienia wyposażenia niezbędnego w takiej placówce. Zwłaszcza że w tym miejscu o zdrowie się dba – w ofercie znajdziemy siłownię, basen czy pomoc ze strony fizjoterapeutów. 

Inną równie ważnym punktem było sporządzenie procedur postepowania, jakie należało wykorzystać w przypadku zakażenia pracownika lub klienta. Pozwoli to na szybką i bezpieczną reakcję, a co za tym idzie – przerwanie transmisji wirusa na terenie centrum. Dodatkowo w poszczególnych salach zainstalowano lampy UVC, które za pomocą światła ultrafioletowego po zakończonych zajęciach dezynfekują sprzęt oraz ściany. 

Właściciel postawił na podwójną ochronę zdrowia klientów oraz pracowników i zakupił ozonatory. Produkują one bezpieczny dla zdrowia i naturalnie występujący w powietrzu ozon. Jego stężenie pozwala na neutralizację przenoszonych w powietrzu bakterii i wirusów. Jednocześnie gaz ten dociera do miejsc, gdzie światło lampy nie może.  

Jednak zarazić się można nie tylko poprzez powietrze, podczas wysiłku fizycznego kropelki wody z układu oddechowego mogą dostać się na sprzęty, a te są często dotykane podczas ćwiczeń na siłowni. Wszystkie elementy przetapicerowane zostały w tkaninę z jonami srebra, wykorzystywaną w placówkach medycznych w celu zwiększenia aseptyki. Największym atutem obiektu jest to, że posiada trzy niezależne centrale wentylacyjne, które nie mieszają powietrza wyciąganego z zasysanym świeżym powietrzem. Dzięki temu w obiekcie jest cały czas czyste i ogrzane powietrze.

Marina Medical Center posiada odpowiednie dokumenty na potwierdzenie dobrze przygotowanego obiektu. Są nimi raporty z wizyt sanepidu oraz opinie z bardzo dobrymi wynikami, a także weryfikacje zgodności procedur i sprzętu z wymaganiami ustalonymi na czas pandemii.  

 

Hotel Novotel Marina (poziom -1)  |  Gdańsk, ul. Jelitkowska 20 
tel.: 500 359 168
www.marinawellness.pl