Fotopamiętnik, kanał społecznościowy, narzędzie promocji, które z powodzeniem wyparło inne social media. Instragram zaspokaja szeroki wachlarz potrzeb współczesnego człowieka i wpisuje się w fakt, że żyjemy w czasach obrazów i infografik. Jak pisał Jean Baudrillard, jest subiektywną interpretacją rzeczywistości, która zaciera granicę, między tym, co rzeczywiste, a tym co wyobrażone. Może dlatego tak namiętnie przeglądamy kolejne konta na Instagramie, które co rusz przenoszą nas w inne światy? W cyklu Trójmiejskie InstaStory prezentujemy co miesiąc najciekawsze konta instagramowe osób związanych z Trójmiastem.

Entuzjastka życia, fotografka. Podróżuje, spaceruje, a poprzez swój obiektyw obserwuje aktywne życie ludzi z pasją. Aktualnie pracuje nad filmem dokumentalnym, o którym póki co nie chciała nam za wiele powiedzieć. Zaglądamy na profil @marta_de_35mm.

Nazywam się Marta.

Jestem fotografem. 

Urodziłam się w Gdańsku, na co dzień mieszkam w Sopocie, 

moim ulubionym miejscem na świecie jest moja druga połówka ;)

Robię zdjęcia, ponieważ to kocham. Fotografuję dla siebie i celów zarobkowych, bo mogę. 

W obrazie interesuje mnie przede wszystkim prawda i historia ukryta w kadrze.

Instagram służy mi do celów promocyjnych, ale jest dla mnie co raz mniej istotny.   

Gdybym mógła zrobić tylko jedno zdjęcie, sfotografowałabym coś, co już nigdy się nie powtórzy i czego nigdy już nie zobaczę. 

Z Trójmiastem łączy mnie morze, życie w stylu slow.

Trzy najbardziej fotogeniczne miejsca w Trójmieście: klif orłowski w Gdyni, gdyński szlak modernizmu, tereny Stoczni w Gdańsku

Trzy ulubione adresy w Trójmieście: Kawiarnia Las w Sopocie - najlepsza kawa, Woosabi Gdańsk, Chianti Grill Bar w Sopocie.

 

Insta nominacje @marta_de_35mm

 

 

@victorborsuk  

przyjaciel od lat, niesamowicie pracowity człowiek, ogromna inspiracja, piękne podróże

@wolynska_2 

moja serdeczna koleżanką Karolina Wolinska, wielka pasja i miłość zrodzona w Bałtyku na falach. Prekusorka kobiecego surfingu, autorytet sportowy i duchowy. Niesamowita osoba, oaza spokoju, dobry człowiek. Ikona kobieckego surfingu w Polsce!

 

@re.dor 

człowiek zajawa, Król Roślin, estetyczny świr, pracowity entuzjastą życia, uczta dla oczu, motywator.

 

@karolina_dachowska 

za merytoryczne przekazywanie wiedzy o naszym ciele