Projekt „Doskonale niedoskonałe” podkreśla to, co łączy wszystkie kobiety: piękno i moc kobiecości. Pokazuje kobiety z niepełnosprawnością jako silne, samodzielne i spełniające swoje pasje. Efekty pracy 30 wspaniałych kobiet można będzie podziwiać 9 marca na wernisażu w Oliwskim Ratuszu Kultury.
„Doskonale niedoskonałe” miał pokazać kobiety z niepełnosprawnością jako samodzielne i spełniające swoje pasje bez względu na okoliczności. Projekt powstał z inicjatywy Jolanty Marchewicz, fotografki a jednocześnie mamy dziewczynki z niepełnosprawnością, która korzysta z usług PSONI.
- Zamysł był prosty, sprawić przyjemność paniom korzystającym z naszych placówek, i nie tylko - mówi Magdalena Stańczewska z PSONI. - Początkowo miał być to mały, kameralny projekt, który finalnie spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Zależało nam, by zmienić świadomość ludzi, żeby osoby z niepełnosprawnościami nie były postrzegane inaczej - podkreśla.
Temat rozesłano do dziewięciu placówek PSONI, a następnie w każdej z nich wybrano kandydatki do projektu. Finalnie w sesji zdjęciowej wzięło udział 12 kobiet: Weronika Lewandowska, Adrianna Laskowska, Natalia Chełminiacka, Iwona Michalska, Monika Krajcarz, Monika Cyrocka, Maria Krzempek, Karina Kaźmierczak, Magdalena Dadacz, Agnieszka Trepka, Marcela Dolna i Karolina Komorowska. Wszystkie modelki, przy wsparciu stylistek z Moodo, same decydowały, jak chcą zaprezentować się podczas sesji. Niektóre po raz pierwszy miały możliwość samodzielnego wybrania tego, co założą. Efektem tego jest profesjonalna sesja zdjęciowa, która odbyła się w sopockich wnętrzach Państwowej Galerii Sztuki oraz Sopotece.
- Wszystkie nasze bohaterki to przede wszystkim dorosłe kobiety, dopiero potem kobiety z niepełnosprawnością. Wspólnie wybrałyśmy tytuł wernisażu, bo każda z nas, po jednej i po drugiej stronie obiektywu, jest doskonale niedoskonała - opowiada Katarzyna Świeczkowska, wiceprzewodnicząca PSONI Koło w Gdańsku. - Nie ma znaczenia wzrost, waga, to, jak się poruszasz, to, jak się komunikujesz, liczy się kim jesteś. Przygotowując sesję zależało nam również na tym, aby pokazać, że każda kobieta, z czy bez niepełnosprawności, jest warta tego, aby o nią zadbać i pokazać jej piękno. Te kilka dni spędzone razem to było prawdziwe święto kobiecości, dlatego w Dniu Kobiet chcemy podkreślić, że łączy nas piękno i moc kobiecości.
Efekty pracy trzydziestu wspaniałych kobiet premierowo będzie można podziwiać 9 marca o godzinie 11:00 na wernisażu w Oliwskim Ratuszu Kultury.