Bruno Schulz 

wśród artystów swoich czasów”

Bruno Schulz to artysta kompletny -  rysownik, grafik, pisarz, a zarazem twórca, którego spuścizna przepadła w wojennej pożodze. Teraz jego lwowskie lata przypomni wystawa w Państwowej Galerii Sztuki. „Bruno Schulz wśród artystów swoich czasów” zagości w Sopocie od 6 marca do 14 czerwca.

Jak sama nazwa wskazuje, celem wystawy jest próba zestawienia dorobku artystycznego Brunona Schulza, z twórczością innych współczesnych mu artystów, w kontekście kierunków artystycznych lat. 20 i 30. ubiegłego stulecia. Z przyczyn historycznych lata te były nadzwyczaj burzliwe, ale charakteryzowały się również wzmożoną aktywnością artystyczną na wielu polach. Miasto było kulturowym, wielojęzycznym tyglem, otwartym na rodzące się nowe prądy. 

Na wystawie, obok dzieł Brunona Schulza zostaną zaprezentowane prace m.in. Andrzeja Pronaszki, Leona Wyczółowskiego, Eustachego Wasilkowskiego, Wlastymila Hofmana, Władysława Lama, Iwana Trusza, Ksawerego Dunikowskiego i wielu innych. Prace pochodzą z kolekcji Lwowskiej Narodowej Galerii im B.G. Woźnickiego oraz Muzeum Ziemi Drohobyckiej. Kuratorem wystawy jest Igor Chomyn.

Wernisaż odbędzie się 5 marca o godzinie 19:30, a samą wystawę będzie można podziwiać w Państwowej Galerii Sztuki aż do 14 czerwca.