Dziesiąta, jubileuszowa edycja, 280 osób i rekordowe 271 000 zł na rzecz Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku - tak wyglądał tegoroczny Bal z Sercem. Za największą sumę wylicytowano kolację z Lechem Wałęsą. 

Fundacja Hospicyjna już po raz 10. zbierała środki na pomoc podopiecznych fundacji oraz budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku. Tegoroczny Bal z Sercem odbył się 8 lutego we wnętrzach Europejskiego Centrum Solidarności i okazał się rekordowy, zarówno pod względem liczby uczestniczących jak i zebranych funduszy. Bal poprowadzili Iwona Schymalla i Maciej Orłoś. Hasłem przewodnim balu było „All you need is love”, a całość została zaaranżowana w brytyjskim klimacie. Muzyczne doznania nieprzypadkowo rozpoczął charyzmatyczny John Porter. Na scenie pojawili się również: wokalista Przemysław Radziszewski i Zespół Tańca Irlandzkiego i Szkockiego Uniwersytetu Gdańskiego Trebraruna, a do tańca przygrywał zespół Swing Thing. O kulinarne doznania tego wieczoru zadbało Amber Side Bar & Restaurant. Menu wzbogacone było o przystawki według pomysłu i w wykonaniu znakomitych szefów kuchni: Kevina Aistona, Marcina Popielarza i Rafała Koziorzemskiego. 

Podczas Balu z Sercem prowadzono dwie licytacje - cichą i głośną. Najwyższe uznanie wśród licytujących zdobył wieczór spędzony w towarzystwie byłego prezydenta Polski Lecha Wałęsy w restauracji Biały Królik, który finalnie wylicytowano za 45 000 zł. Z kolei za dzień spędzony z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz darczyńca zapłacił 30 000 zł. Gościem specjalnym wieczoru był także Borys Szyc, który brawurowo poprowadził licytację weekendu z Jaguarem F-Type i zaproszenie na spektakl ze swoim udziałem. Wśród ciekawszych licytacji trzeba wymienić również: wynajem sali konferencyjnej na 34. piętrze Olivia Star (16 000 zł), autorską kolację w domu Philippa Abrahama, szefa restauracji Petit Paris (20 000 zł), czy portret namalowany przez Barbarę Kaczmarowską-Hamilton (24 000 zł). W sumie w licytacji głośnej uzyskano rekordową sumę - 180 000 zł, a z listy ponad 50 przedmiotów wystawionych na licytacji cichej - 91 000 zł. Łącznie zebrano aż 271 000 zł.

Bal z Sercem od kilku lat oprócz funkcji charytatywnej również uświadamia i edukuje. W tym roku fundacja wyjaśniała rolę opiekunów rodzinnych, którzy zajmują się w domu ciężko chorymi, zaawansowanymi wiekowo czy niepełnosprawnymi członkami swojej rodziny. Goście dowiedzieli się, że w Polsce żyje kilkumilionowa grupa społeczna potrzebująca wsparcia ze względu na trudne zadania, których się podejmuje. Stąd, jednym z celów stawianych sobie przez Fundację Hospicyjną jest budowa Centrum Opieki Wytchnieniowej - miejsca, w którym opiekunowie i ich podopieczni znaleźliby niezbędną pomoc.