Zastanawiasz się nad tym, czy faktycznie masz próchnicę? Czy jest konieczność leczenia? Jeżeli tak, to jakie masz możliwości leczenia swojego uśmiechu?

Leczenie zębów to nie tylko leczenie próchnicy. Aby pomóc Pacjentom należy przede wszystkim zdiagnozować przyczynę problemu. Często uśmiech, z którego nie jesteśmy zadowoleni nie wynika tylko z choroby próchnicowej, ale też ze starcia zębów, wad zgryzu czy chorób przyzębia. W Advanced Implant Centre, SmileClinic Chmielewski i Karczewska do leczenia każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie. Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę aby udzielić pełnej informacji na temat stanu zębów i dziąseł oraz możliwych opcji leczenia. Wierzymy, że Pacjent powinien podejmować świadomą decyzję. Aby mógł to zrobić, musi poznać możliwości jak i konsekwencje każdej z dostępnych opcji leczenia.

Pierwsze potrzeby, którym trzeba zaradzić to profesjonalna higienizacja i leczenie próchnicy. Profesjonalna higienizacja to oczyszczenie zębów nie tylko z osadów, ale również z kamienia nazębnego. Dzięki temu zęby stają się jaśniejsze, gładkie i łatwiejsze do utrzymania w czystości. Zabieg ten uwalnia często od nieprzyjemnego zapachu, który związany jest z obecnością złogów nazębnych (kamienia nazębnego i płytki bakteryjnej) i pozwala lepiej ocenić potrzeby lecznicze Pacjenta. Zwykłe przebarwienia, powstające na zębach od kawy, herbaty, czy palenia, zostają usunięte z zębów i możliwa jest realna ocena obecności próchnicy. 

Pacjent i lekarz-dentysta są zespołem, wspólnie walczącym przeciwko próchnicy i chorobom dziąseł. Aby wspólna praca przynosiła najlepsze dla Pacjenta efekty - korzystamy z kamer i skanerów wewnątrzustnych, aby razem zobaczyć to, co zwykle widzi tylko dentysta. Dzięki temu możemy wspólnie określić nie tylko zakres, ale też kolejność działań - trwałego leczenia próchnicy, niewidocznej ortodoncji, pięknych koron i licówek lub implantów z odbudową nie do odróżnienia od naturalnych zębów.

Leczenie próchnicy jest bardzo ważne. Im mniejsze są zmiany próchnicowe do leczenia, tym lepiej rokuje to dla trwałości zębów. Wypełnienia zakładane po oczyszczeniu zębów z próchnicy muszą być szczelne, prawidłowo ukształtowane, dzięki czemu nie zbiera się między zębami jedzenie, a żucie pokarmów i oczyszczanie zębów nie sprawiają trudności. Jeżeli jest taka konieczność, a głęboka próchnica doprowadziła do zapalenia miazgi, chcąc zachować ząb - leczymy go kanałowo. Podczas takiego leczenia oczyszczamy zakażony kanał zęba, uszczelniając go specjalnymi materiałami i odbudowujemy zniszczony ząb.

Jeśli nie ma już możliwości ratowania zęba, trzeba podjąć decyzję o jego usunięciu. W Advanced Implant Centre SmileClinic Chmielewski i Karczewska wiemy, jak trudna jest to decyzja. Brak zęba nie jest obojętny dla organizmu. Nie tylko spada wydolność żucia, ale też pozostałe zęby poddawane są obciążeniom większym, niż być powinny. Przy większych brakach przyspiesza to zmiany mogące prowadzić do utraty kolejnych zębów. W takich sytuacjach oferujemy naszym Pacjentom najwyższej jakości leczenie implantologiczne. Na czas gojenia zaopatrujemy Pacjentów w uzupełnienia tymczasowe, wyglądające jak naturalne zęby, aby zmiany nie były zauważalne, a po okresie gojenia wykonujemy piękne, trwałe prace ostateczne.

Z pomocą naszym Pacjentom nadchodzi nasz doświadczony zespół. Połączenie różnych dyscyplin stomatologii umożliwia nam optymalne planowanie leczenia. Oferujemy Pacjentom wspólną walkę o zdrowie zębów, a jeśli nie ma już takiej możliwości - leczenie implantologiczne i piękne uzupełnienia. Pomimo lat doświadczenia ciągle kształcimy się i rozwijamy dla Państwa, dzięki czemu oferujemy leczenie nawet w najtrudniejszych przypadkach.

 

SmileClinic Klinika Stomatologii Estetycznej i Implantologii 

Gdańsk, ul. Szymanowskiego 2. Tel: 58 521 93 93 

www.smileclinic.pl