Szymon Kolka bierze Optimista!

Oficjalnie zakończył się tegoroczny, pionierski cykl Livolo Super Puchar Gdyni 2019, organizowany przez cztery gdyńskie kluby żeglarskie. W regatach wzięło udział blisko 200 młodych adeptów z całej Polski. Główna nagroda w postaci nowego, certyfikowanego jachtu regatowego klasy Optimist, trafiła do Szymona Kolki z YKP Gdynia.


prestiz

Optimist to najmniejsza klasa regatowa, a zarazem najpopularniejsza na świecie. Przeznaczona jest dla dzieci od 7 do 15 lat i podzielona na dwie grupy A (dla starszych) i B (młodszych). W świecie żeglarzy olimpijskich właśnie rywalizacja na popularnych Optimistach uchodzi za najlepszą szkołę podstawową regatowców. Dlatego też cztery największe gdyńskie kluby żeglarskie oraz Gdyńskie Centrum Sportu połączyły swoje siły, by wspólnie stworzyć wyjątkowe regaty w tej klasie dla żeglarzy z całej Polski ścigających się w grupie B (do lat 13).

W cyklu, na który składały się regaty Kinder Plus Sport-Puchar Trenerów, Puchar OPTI Gdynia i Błękitna Gwiazda Optimista gr. B, wzięło udział blisko 200 zawodników z całej Polski.

– Regaty Błękitnej Gwiazdy Optymista grupy B zamykały cykl LSPG 2019. Tegoroczne wydarzenie było niezwykle emocjonujące, gdyż nagrody czekały zarówno na zwycięzców, jak i na osoby, którym niewiele brakowało do podium – mówi organizator cyklu regatowego, Jakub Wyrębski. – Walka była zacięta i równa. Faworyci wzajemnie wymieniali się miejscami z nowymi zawodnikami, by w klasyfikacji ogólnej między pierwszym a drugim miejscem znalazł się dosłownie jeden, najważniejszy, decydujący punkt. Niestety, z powodu niesprzyjających wiatrów niedzielne wyścigi zostały odwołane, ale na ich miejsce udało nam się zorganizować zajęcia na wodzie. Dzieci miały okazję utrwalić wiedzę i popracować nad techniką. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i tak, jak my nie mogą doczekać się zawodów w nowym sezonie 2020 - podsumowuje Jakub Wyrębski.

Główna nagroda w postaci nowej, w pełni wyposażonej łódki regatowej klasy Optimist, trafiła do Szymona Kolki z YKP Gdynia. Natomiast pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt wywalczyła Agata Koropecka z YK Stal Gdynia. Wydarzenie poprowadził wielokrotny mistrz Polski w klasie Finn - Piotr Kula. 

Organizacja tak dużej imprezy była możliwa dzięki firmie Livolo, która została jej sponsorem tytularnym. Livolo już na trwałe związane jest ze sportem. Firma w ubiegłym roku była już partnerem regat Błękitna Gwiazda Optimista i Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej.