„Aż sobie zazdroszczę” Pokaz, jakiego jeszcze nie było

Pod koniec września w industrialnej przestrzeni Plenum miał miejsce niecodzienny pokaz mody. Na wybiegu pojawiły się modelki w różnym wieku i różnych rozmiarach. Dochód ze sprzedaży biletów pomoże pensjonariuszom gdańskiego szpitala psychiatrycznego.


prestiz

Celem pokazu była pomoc chorym przebywającym na oddziale dziecięcym Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku. Środki zebrane w ramach tej akcji zostaną przeznaczone na zrealizowanie listy rzeczy potrzebnych pacjentom – od koców i akcesoria medyczne po środki finansowe na dodatkowe zajęcia.

Za organizację pokazu odpowiadała fundacja „Aż sobie zazdroszczę” oraz Anna Czarnowska i Paulina Chylińska. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była Aleksandra Dejewska, prezeska fundacji „Aż sobie zazdroszczę”.  Aleksandra jest terapeutką zaburzeń odżywiania. W swojej pracy promuje ideę ciałopozytywności. Nie ukrywa, że sama przechodziła przez chorobę związaną z niewłaściwym postrzeganiem swojego ciała. Razem z nią galę poprowadziła Ewa Zakrzewska, modelka plus size i autorka bloga „Ewokracja”.

- Na wybiegu były kobiety w wieku emerytalnym czy z zespołem Downa. Była pani na wózku, były osoby, które przeszły ciężki wypadek, były kobiety niższego wzrostu i takie o większych rozmiarach – mówi Aleksandra Dejewska.

Modelki wyłoniono z castingu, o którym wieść rozeszła się pocztą pantoflową. – Nasze modelki są po prostu różnymi kobietami. Są tym, kogo możemy zobaczyć w naszym otoczeniu – dodaje szefowa fundacji.

Modele i modelki zaprezentowali kolekcje m.in. Katarzyny Konieczki i Patryka Wojciechowskiego. W finałowym pokazie goście zobaczyli kolekcję Ismeny Warszawskiej. Można było też podziwiać biżuterię gdańskiej artystki Patrycji Brendler. Najważniejszym elementem była aukcja charytatywna. Goście licytowali m.in. naszyjnik autorstwa Patrycji Brendler, weekend dla dwojga w My Story Apartments w Sopocie czy książki autorstwa Krzysztofa Skiby oraz Henryki Krzywonos-Strycharskiej. Wieczór zakończył występ Natalii Lesz.

Cały czas trwa zbiórka na portalu siepomaga.pl:

https://www.siepomaga.pl/aszsrebrzysko