Zaawansowane urządzenia medyczne, wykorzystywane w najnowocześniejszych terapiach do fizjoterapii, kardiologii, stomatologii i medycyny estetycznej produkuje BTL. Ten światowy koncern już od 18 lat obecny jest też w Polsce, z sukcesem zaopatrując w sprzęt kliniki i gabinety Pomorza.

– Firma BTL istnieje od 1993 roku, zatem rzeczywiście można mówić już o historii i firmie z tradycjami – mówi Tomasz Skwarek Area Sales Manager BTL Polska. – Działamy w 58 krajach na 5 kontynentach. Patenty urządzeń, które rewolucjonizują rynek są autorstwa ponad 300 inżynierów – ekspertów z całego świata. 

BTL to międzynarodowa firma specjalizującą się w produkcji oraz dystrybucji najwyższej jakości aparatury medycznej z zakresu fizjoterapii, neurorehabilitacji, kardiologii, spirometrii, hydroterapii, ginekologii, medycyny estetycznej. Niewątpliwym atutem BTL jest fakt, że wszystkie sprzęty są kompatybilne i pochodzą od jednego producenta, który zapewnia serwis i szkolenia na najwyższym poziomie – wyjaśnia Tomasz Skwarek.Od 2001 roku BTL obecny jest w Polsce. 

Od kardiologii po medycynę estetyczną

Sporo produktów BTL dedykuje kardiologii i spirometrii. To m. in. cała gama aparatów pomiarowych jak: EKG, holter ciśnienia krwi, do spirometrii, ergospirometrii, a nawet defiblyratory. 

Największą grupą są aparaty szeroko pojętej fizykoterapii: elektroterapii, terapii ultradźwiękowej, czy laseroterapii. 

Nie mniej obszerny jest dział ginekologii i medycyny estetycznej. Urządzenia BTL pozwalają na zabiegi na całym ciele, twarzy, epilacje, ginekologię estetyczną. W ofercie są m. in. urządzenia do redukcji blizn, epilacji, redukcji kanki tłuszczowej, czy zmarszczek.

W ub. roku firma wprowadziła na polski rynek aż trzy urządzenia, które odniosły sukces. 

– W 2018 roku na polskim rynku pojawiły się trzy sprzęty, które okazały się hitem, a za skuteczność i innowacyjność otrzymały kilka prestiżowych nagród m. in.: BTL EMSCULPT dostał nagrodę American Health Beauty za najbardziej innowacyjny produkt 2018 roku. To prawdziwa gwiazda – wyjątkowy system nieinwazyjnego rzeźbienia mięśni i redukcji tkanki tłuszczowej. Jedyna tego typu technologia na świecie. Efekty są naprawdę spektakularne – opowiada Tomasz Skwarek. BTL EMSELLA otrzymała nagrodę na Kongresie Ginekologii Estetycznej w Londynie. Ten nieinwazyjny system do leczenia inkontynencji i poprawiający także satysfakcję seksualną kobiet i mężczyzn, cieszy się na rynku bardzo dużym zainteresowaniem. Trzecie urządzenie wprowadzone przez BTL w minionym roku to BTL UNISON – nieinwazyjny system eliminacji 5 głównych przyczyn niedoskonałego wyglądu skóry. W BTL UNISON zastosowano kilka rewolucyjnych rozwiązań technologicznych, dzięki czemu uzyskano optymalne efekty. W 2018 roku nagrodę Antyaging Beauty Trophy uzyskał też BTL EXILIS ULTRA 360.

Nowości dla SPA i wellness

Firma nie tylko produkuje urządzenia, ale angażuje się w spotkania ze specjalistami i wymianę doświadczeń, dzięki czemu stale może rozwijać technologie.

– Jesteśmy otwarci na wszystkie nowinki ze świata. Uczestniczymy w najważniejszych kongresach na wszystkich kontynentach. Rozwijamy się bardzo dynamicznie, uczymy się od najlepszych – wszystko po to, aby nasi partnerzy mogli dostać produkt na najwyższym światowym poziomie. Relacje z naszymi klientami, ich zaufanie cenimy najbardziej, to dla nas najcenniejsza nagroda i za to im bardzo dziękujemy – mówi Tomasz Swarek i dodaje: – Bezpieczeństwo i komfort pacjentów, a także naszych partnerów biznesowych są dla nas najważniejsze. Od lat w ramach kampanii społecznej „Primum non nocere” organizujemy konferencje i sympozja, których głównym celem jest edukacja i podnoszenie świadomości w obszarze bezpieczeństwa na rynku medycyny estetycznej. Naszą ofertę handlową tworzymy z myślą o komforcie naszych pacjentów. 

BTL w tym roku wprowadził na rynek nowe urządzenie dedykowane m. in. SPA i wellness, tj. aparat TR – BEAUTY, dzięki któremu możliwa jest terapia ukierunkowanymi falami radiowymi. Ma on kolosalne znaczenie i zastosowanie w zabiegach na twarz, ciało, rehabilitacji, a także SPA i wellness. 

– Przypomnę, że BTL od lat jest liderem w nieinwazyjnym modelowaniu sylwetki. Przecieramy szlaki na rynku, wyznaczamy trendy, ale taka jest przecież rola lidera. Bardzo ciężko pracujemy, pomimo tylu sukcesów nie spoczywamy na laurach – zapowiada Tomasz Skwarek.

 

Tomasz Skwarek

Area Sales Manager BTL POLSKA

Oddział Zachodniopomorskie

skwarek@btlnet.pl

tel. +48 532 146 425

www.btlnet.pl