Wiosna, a potem lato i wymarzone wakacje to czas kiedy szczególnie chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony. Warto pamiętać, że ukoronowaniem wyglądu jest piękny uśmiech. 

- Kupujemy karnety na siłownię, szukamy odpowiedniej diety, zabiegów upiększających nasze ciało oraz przywracających promienny wygląd naszej skórze, zmieniamy garderobę na letnią w żywych kolorach, jednym słowem marzymy o spektakularnej metamorfozie – wylicza Agnieszka Dojlidko-Nawrocka współwłaścicielka Nawrocki Clinic. - To wszystko pozwoli nam czuć się wyśmienicie podczas letniego sezonu. Czy wiecie jednak, że pierwszą rzeczą na jaką zwracają wszyscy uwagę jest piękny uśmiech?

Błyskawiczny projekt

Jak wyjaśnia dr Michał Nawrocki jednym z najlepszych i najszybszych sposobów na poprawę wyglądu uzębienia są licówki. Przy ich pomocy możemy osiągnąć spektakularne efekty, przy minimalnej ingerencji w twarde tkanki zęba. Gdańska klinika posiada własne laboratorium protetyczne. Stosowany w klinice system CAD-CAM – CEREC całkowicie zmienia możliwości leczenia. Ten sprawdzony system pozwala na samodzielne wykonanie różnorodnych prac protetycznych bezpośrednio w klinice podczas jednej wizyty.

- Doświadczony lekarz po opracowaniu zęba pod licówkę wykonuje skan przy pomocy specjalnej bezpiecznej kamery – CEREC Omnicam lub Apollo DI Sirona - jest to rodzaj cyfrowego wycisku. Następnie technik dentystyczny w ciągu paru minut jest w stanie zaprojektować gotowe uzupełnienie, które z kolei jest tradycyjnie frezowane z bloku porcelany w specjalnej obrabiarce numerycznej – opisuje przebieg procedury Michał Nawrocki.

Licówki  uzyskane tą metodą charakteryzują się bardzo wysoką estetyką i harmonią. Technicy dentystyczni posiadają doświadczenie i umiejętności, które pozwalają na bezpośredni dobór barwy oraz zrównoważoną charakteryzację licówek, tak aby spełniały one oczekiwania naszych pacjentów, a jednocześnie tworzyły piękny i harmonijny uśmiech.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu

Jeśli uśmiech wymaga szerszej przebudowy wówczas pacjenci mogą liczyć na natychmiastową odbudowę uśmiechu przy użyciu nawigacji komputerowej Simplant oraz zaprojektowanie nowego uśmiechu przy użyciu Digital Smile Design – Cyfrowego Projektowania Uśmiechu. 

- Efekt jest niesamowity. Program bierze pod uwagę wielkość zębów, ich kształt, położenie oraz umiejscowienie w dziąsłach i pokazuje efekt, jaki zostanie osiągnięty już po przeprowadzonym zabiegu. Pacjent widzi końcowy efekt na monitorze, może mieć także realny wpływ na wygląd swojego nowego uśmiechu – mówi dr Nawrocki.

Dodatkowo wykonywany jest  tzw. mock up.

- W ustach pacjenta zakładane są prowizoryczne licówki imitujące finalny efekt. Dzięki temu pacjent ma możliwość skorygowania i dopasowania w stu procentach licówek do swoich oczekiwań – wyjaśnia szef kliniki.

Niewidoczne nakładki

W ofercie Nawrocki Clinic jest też innowacyjny system Invisalign. To zdejmowane, niemal niewidoczne nakładki dopasowane do uzębienia konkretnego pacjenta. Nie wpływają na bieg codziennego życia. Można je zdejmować, co umożliwia wykonywanie wszystkich czynności, takich jak mycie i nitkowanie zębów, czy cieszenie się ulubionymi potrawami. Są niemal niewidoczne. 

- Nakładki przesuwają stopniowo zęby. Każde małe przesunięcie oznacza zbliżanie się finalnego efektu -  nowego uśmiechu. Krok po kroku efektywnie, delikatnie i precyzyjnie – opowiada Michał Nawrocki. - Innowacyjny i nowoczesny systemu jakim jest Invisalign służy jednemu celowi – aby nasi pacjenci mogli uzyskać swój wymarzony uśmiech.

- Chcemy, by nasi pacjenci mieli nie tylko piękny i zdrowy uśmiech, ale równie ważna jest droga do tego jak go uzyskamy – dodaje Agnieszka Dojlidko – Nawrocka, współwłaściciel kliniki. - Ta droga powinna być nie tyko w stu procentach efektywna, ale jak najkrótsza, jak najmniej uciążliwa, a pacjent powinien mieć pełną wiedzę do jakiego efektu dążymy. Stąd stawiamy na wysokie umiejętności i doświadczenie naszych lekarzy oraz najnowocześniejsze technologie.

Spektakularna biel

Wisienką na torcie, do uzyskania nieskazitelnie białego i olśniewającego uśmiechu jest wybielanie. Zabieg wybielania lampą Beyond odbywa się podczas jednej wizyty i trwa ok 1,5h. Wykonywane są trzy serie podczas, których na zęby nakładany jest specjalny żel aktywowany przy pomocy lampy Beyond. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i można go powtarzać raz w roku. Ważne, aby po zabiegu wybielania przez okres około dwóch tygodni stosować tzn. białą dietę, ponieważ w tym okresie stabilizuje się kolor zębów.

Spektakularne efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu

Wybielanie zębów w Nawrocki Clinic zawsze poprzedza profesjonalna higienizacja jamy ustnej. Scaling oraz piaskowanie zębów są niezbędne do prawidłowego przygotowania zębów do tego właśnie zabiegu.

 

NAWROCKI CLINIC – Gdańsk, ul. Czarny Dwór 10/34. Tel: 58 52 66 004, 501 143 042 

www.nawrockiclinic.com