Nadwaga i cellulit to przypadłości, które dotykają coraz większej liczby osób. Do walki z nimi używanych jest wiele metod. Jedna z najnowszych wykorzystuje fale akustyczne.

Do tej pory urządzenia emitujące radialną falę akustyczną inaczej zwaną również uderzeniową stosowane były głównie w fizykoterapii. Dzisiaj zabiegi z jej użyciem wykorzystują kliniki urodowe na całym świecie. Fala ta poprzez stymulacje naturalnych, biologicznych procesów naprawczych redukuje tłuszcz i cellulit jednocześnie ujędrniając i poprawiając napięcie i jędrność skóry. Podczas zabiegu klient masowany jest specjalną głowicą, która wydaje dźwięk stukania. Odczuwalne jest lekkie kłucie oraz ucisk. Zabieg jest głośny, ale bezbolesny a co najważniejsze bardzo skuteczny - na zauważalne gołym okiem efekty nie trzeba długo czekać. 

Bez tłuszczu i cellulitu

Zabieg z falami akustycznymi pozwala zredukować tkankę tłuszczową. Adipocyty to komórki które magazynują tłuszcz w postaci trójglicerydów. Aby zmniejszyć ich objętość należy usunąć z niego zmagazynowany tłuszcz. Podczas zabiegu dochodzi do znacznego powiększenia się membran adipocytów przez które uwalniają się trójglicerydy, a komórka tłuszczowa ulega zmniejszeniu. Uwolniony tłuszcz jest naturalnie metabolizowany i wydalany. 

Fale akustyczne walczą też z cellulitem. Przyczyną jego powstawania są powiększone komórki tłuszczowe, które wypychają się w kierunku skóry. Tkanka łączna, która je otacza pozbawiona zostaje możliwości rozciągania się, staje się włóknista i traci swoją elastyczność. Stan ten powoduje powstawanie  nierówności na skórze w postaci cellulitu.  

Fala, przenikając przez skórę i komórki tłuszczowe powoduje znaczne rozluźnienie zwłóknionych przegród tkanki łącznej.

Zabieg wpływa korzystnie na skórę. Dzięki oddziaływaniu fali akustycznej na fibroblasty następuje pobudzenie wytwarzania kolagenu dzięki czemu zwiększa się gęstość skóry. Fala akustyczna pobudza ponadto mikrocyrkulację, ruch limfy i poprawia metabolizm komórkowy. Dodatkowo fala akustyczna zapewnia efekt drenażu limfatycznego, co znacząco wspomaga zarówno odchudzanie, jak i wygładzanie skóry na ciele. Ponadto usprawnienie krążenia limfy sprzyja detoksykacji organizmu i redukcji uciążliwych obrzęków.

Zdążyć przed latem

Specjaliści Instytutu Urody Abacosun w Gdyni, w których można wykonać zabieg zalecają wykonanie serii 6 do 10 zabiegów, z częstotliwością 1 do 2 tygodniowo. Jeden zabieg trwa od 10 do 60 minut. W celu szybszego usunięcia nadwyżek tłuszczowych które opuściły adipocyty oraz dla zoptymalizowania efektów, po zabiegu zalecane jest wypijanie co najmniej 2 – 3 litrów płynów dziennie, stosowanie lekkostrawnej diety o zmniejszonej zawartości tłuszczów oraz umiarkowana aktywność fizyczna. 

Przeciwwskazaniem do stosowania zabiegu akustyczną falą uderzeniową jest okres ciąży i karmienia, rozrusznik serca, cukrzyca, choroby układu krążenia, choroby żylne, niewydolność nerek lub wątroby oraz choroby nowotworowe.

W przypadku wątpliwości Abacosun Gdynia zapewnia profesjonalną bezplatną konsultację ze specjalistami z instytutu.

 

Abacosun Gdynia

tel. 668 020 600

ul. Wielkopolska 168 (wejście)

ul. Olgierda 45 (parkingi + wejście)