Silna obsada w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta

55 jachtów w 8 kategoriach rywalizowało w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta. Żeglarze ścigali się zarówno w krótkich wyścigach, jak i na trasie Gdańsk – Sopot – Gdynia.

Najliczniej i najsilniej obsadzona była klasa Open3, czyli jednostek o długości powyżej 11 metrów. W stawce było 11 jachtów, a zwyciężcą klasy został 44 stopowy „Scamp27” prowadzony przez Witolda Karałowa. Wyprzedził m.in. „Selma Racing” pod dowództwem Artura Skrzyszowskiego i „Globe” Zbigniewa Gutkowskiego. „Selma Racing” to 15 - metrowa jednostka, która w tym roku po raz kolejny wystartuje w słynnych regatach Fastnet u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Z kolei „Globe” to już 28 – letni, ale bardzo utytułowany 60  - stopowy jacht. W latach 90. wygrał Vendee Globe i zajął drugie miejsce w Transat Jacques Vabre, a z Gutkowskim w 2011 roku wywalczył drugie miejsce w Velux 5 Oceans.

Klasę Open 1 (do 9 metrów) wygrał 77 Racing Piotra Tarnackiego, a Open 2 (9-11m) One & Only sterowany przez Michała Korneszczuka.

Klasa ORC została decyzją sędziów podzielona na dwie grupy ORC1 i ORC2. W ORC 1 wszystkie wyścigi wygrał Piotr Adamowicz na jachcie Neoprofil i tym samym został zdobył nagrodę główną czyli puchar Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. W ORC2 wygrała załoga Łukasza Trzcińskiego na jachcie PGO Goodspeed.

Organizatorem regat jest Premium Yachting i Pomorski Związek Żeglarski.