Kolumny Dynaudio, elektronika Accuphase, gramofon Transrotor – to tylko niektóre marki,  które można było podziwiać podczas pierwszej audio prezentacji w Gdańsku.  Wartość rynkowa całego zestawu – bagatela - ponad 600 tys. zł!

Audio prezentacje to imprezy dedykowane zarówno audiofilom, ale i miłośnikom pięknego designu. Można na nich zobaczyć i posłuchać urządzeń audio z najwyższej półki. Goście którzy znają już tego typu imprezy choćby z warszawskiego Audio Show wiedzą, że mogą przynieść tu swoje płyty winylowe lub CD, by posłuchać ich ulubionej muzyki na perfekcyjnie dobranym, bardzo drogim sprzęcie audio. Nie inaczej było w Hotelu Focus w Gdańsku Wrzeszczu, gdzie dwie firmy – Antrax Audio Salon z Gdańska i Nautilus Dystrybucja z Krakowa urządziły pierwszą w Trójmieście audio prezentację.

W prezentacji brały udział duńskie kolumny Dynaudio Confidence C4 Platinum w których zastosowano legendarny już głośnik Esotar oraz selekcjonowane najwyższej klasy przetworniki zamontowane w pięknych i nowoczesnych obudowach. Sercem systemu była Japońska elektronika Accuphase: wzmacniacz mocy P-6100 oraz najdroższy w cenniku przedwzmacniacz C-3850. Całość spinały przewody marki Siltech. Szyku całej imprezie dodała muzyka płynąca z przepięknego gramofonu Transrotor Dark Star Silver Shadow z japońską wkładką ZYX Cosmos.

Wartość rynkowa całego grającego na prezentacji zestawu to ponad 600 tys. zł. Najdroższy przewód zasilający podłączony do prezentowanego systemu to koszt ok. 70 tys. zł. Zainteresowanie było tak duże, że pierwsi audiofile pojawili się już godzinę przed otwarciem, a impreza przeciągnęła się do późnych godzin wieczornych. Organizatorzy już zapowiadają kolejną audio prezentację.

Podobnego zestawu, który zagrał podczas audio prezentacji można posłuchać w salonie Antrax Audio w Gdańsku. Znajdziemy tam dużo więcej audiofilskich marek jak np. Octave, Phase- mation, Siltech, Spendor, Ayon, Audio Reveal czy prezentowane Dynaudio, Accuphase oraz Transrotor. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.antraxaudio.pl.