Ponad 205 tys. zł udało się zebrać podczas IX „Balu z sercem” jaki zorganizowała w sali Amber Expo Fundacja Hospicyjna. Pieniądze trafią do podopiecznych fundacji – osób, których życie zmierza do kresu oraz ich opiekunów.

Tegoroczny bal organizowany był pod hasłem „Share together”, a poprowadzili go Dorota Sobieniecka – Kańska i Maciej Orłoś ze wsparciem Marka Kańskiego i Macieja Kosycarza.

Tradycyjnie wiele emocji wywołały charytatywne aukcje, w których licytowane były przedmioty podarowane przez darczyńców, a w nich między innymi: piękne porcelanowe tureckie filiżanki z tygielkiem, koncert Artura Andrusa i spotkanie z artystą, grafika Waldemara Marszałka, ręcznie tkany turecki kilim, koszulka Ronalda, zestaw zdjęć Zbigniewa i Macieja Kosycarzy. 

Patronat nad balem objęli m.in. Tunç Üğdül, Ambasador Republiki Turcji w Polsce oraz Serdar Davran Honorowy Konsul Generalny Republiki Turcji w Gdańsku, stąd nie mogło zabraknąć atrakcji orientalnych. Ozdobą wieczoru był pokaz i nauka tureckich tańców ludowych przygotowany przez zespół ze szkoły Tureckie Klimaty z Krakowa.

Bal organizowany był z myślą o osobach, których życie zmierza do kresu oraz ich  opiekunach rodzinnych. Zebrano 205 tys. zł. Jak podali organizatorzy całkowity dochód z balu i aukcji zostanie przeznaczony na finansowanie opieki nad  pacjentami Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, a także  wsparcie budowy Centrum Opieki Wytchnieniowej.