Pula nagród powiększona do  92 tys. euro i sponsor tytularny znany m.in. z wielkoszlemowego French Open – to dobre wiadomości dotyczące tegorocznego turnieju Sopot Open.a

- Jestem niezmiernie dumny, że zgodnie z pierwotnym założeniem nasz turniej się rozwija – mówi Mariusz Fyrstenberg, dyrektor turnieju. - Tegoroczny BNP Paribas Sopot Open będzie największą imprezą rangi ATP Challenger rozgrywaną w tym czasie w Europie. Zwiększona pula nagród oraz premia punktowa zagwarantuje turniejowi mocną obsadę, a kibicom tydzień pełen emocji.

Tegoroczny turniej odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia na kortach w Sopocie. To już druga edycja. Najważniejsza zmiana to większa pula nagród niż rok temu. Urosła z 64 000 euro do 92 040 euro + H. Druga ważna zmiana to pojawienie się sponsora tytularnego. BNP Paribas to bank od dziesięcioleci kojarzony ze światowym tenisem, znany m.in. z finansowania French Open.

Jak zapowiadają organizatorzy pełna lista startowa zostanie opublikowana na początku lipca. Pierwsze dwie dzikie karty już przyznano – powracającemu po kontuzji Jerzemu Janowiczowi i Chun Hsin Tsengowi, zwyciężcy ubiegłorocznych juniorskich turniejów wielkoszlemowych Roland Garros i Wimbledon. Udział w turnieju potwierdzili też Kamil Majchrzak i Marcin Matkowski, wieloletni partner Mariusza Fyrstenberga.