Przemka nie trzeba przedstawiać użytkownikom Instagrama. Obszerne grono followersów, to w jego przypadku potwierdzenie konsekwencji i jakości jaką oferuje odbiorcom swoich zdjęć. Jego kadry są minimalistyczne, refleksyjne i dobrze przemyślane. Poznajcie go nieco bliżej.

Nazywam się... Przemek Zdybel

Jestem… mężem, ojcem, gdańszczaninem, Europejczykiem, mam nadzieję, że nie pracoholikiem.

Urodziłem się w... Gdańsku, gdzie mieszkam, moim ulubionym miejscem na świecie jest Trójmiasto.

Fotografuję, bo... lubię. Sprawia mi to po prostu przyjemność. Chęć robienia zdjęć jest tez dla mnie impulsem do poznania nowych miejsc i nowych ludzi.

W obrazie interesuje mnie przede wszystkim... historia i emocje z nią związane. Ważny jest też człowiek, który stoi za tym zdjęciem. Poznawanie fotografów jest dla mnie równie ważne co ich fotografie.

Instagram służy mi do…

Nie ma tu prostej odpowiedzi, jednak zawsze wszystko sprowadza się do społeczności. To, co robię na Instagramie, to w uproszczeniu komunikacja z ludźmi, którzy tu są.  Ponieważ Instagram jest też narzędziem mojej pracy, staram się, aby mój czas spędzony z tą aplikacją był jak najbardziej efektywny i wartościowy.

Gdybym mógł zrobić tylko jedno zdjęcie, sfotografowałbym...

Niestety nie byłoby to zdjęcie związane z Trójmiastem. Chciałbym sfotografować irbisa w warunkach naturalnych. Marzy mi się spotkanie z panterą śnieżną, odkąd zobaczyłem ją pierwszy raz w telewizji, będąc jeszcze dzieckiem.

Z Trójmiastem łączy mnie… praktycznie wszystko. Tu żyję tu, mam rodzinę, pracuję przez zdecydowaną większość czasu. Mam tu większość znajomych. Mam swoje ulubione miejsca, no i morze, to otwarte z najpiękniejszymi plażami na świecie. Oczywiście po sezonie.

Trzy najbardziej fotogeniczne miejsca w Trójmieście…

Długie Pobrzeże z Motławą, ul. Mariacka, gdyńska Marina z bulwarem.

Ulubione adresy w Trójmieście?

Drukarnia na Mariackiej, lodziarnia De Marco w Sopocie.

 

 

Paweł Magnus  @magnus____p

Zdjęcia Pawła są niesamowite. Każde z nich ma niepowtarzalny klimat. Paweł ma doskonałe oko do ciekawych, nietuzinkowych kadrów, które następne przedstawia w niecodzienny, trochę magiczny sposób.

 

 

 

Alina Kondrat @alinakondrat

Alina w pięknych sposób pokazuje to, co lubi najbardziej, czyli podróże. Jej zdjęcia mają charakter. Mimo, że na pierwszy rzut oka mogą wydawać się podobne do wielu innych zdjęć fotografów-podróżników, w jej zdjęciach można wyczuć delikatność i lekkość.  

 

 

 

Filip Blank @filipblank 

Filip to przede wszystkim motoryzacja. Nie wiedziałem, że można w taki sposób przedstawiać samochody. Daje im duszę, pokazuje zastygłe w ruchu. Widać pracę koni mechanicznych lub ich gotowość, jeśli pojazd nie jest w ruchu. Na zdjęciach Filipa widać swoistą więź maszyny z człowiekiem.

 

 

Paulina Ostrowska @mrs.ostrowia

Paulina przede wszystkim inspiruje. Nie tylko zdjęciami, ale historiami, które opowiada, a także sobą samą. Wszystko podane w lekko sielskiej i jakże lekkostrawnej i przyjemnej formie.