Przegląd najciekawszych kwiaciarni i pracowni florystycznych w Trójmieście

Kwiaciarni w Trójmieście jak makiem zasiał, jednak tylko niektóre wyróżniają się perfekcyjnym zapleczem, bogatym wachlarzem roślinnych możliwości oraz niesztampowym podejściem. Przed wami subiektywny przegląd najciekawszych pracowni florystycznych w Trójmieście, które zadowolą każdego miłośnika kwiatów.

FLORA MUZYKA

Flora Muzyka to zdecydowanie najbardziej oldschoolowa i niezwykła kwiaciarnia w Trójmieście. Już na samym wejściu rozbrzmiewa łagodna, romantyczna muzyka puszczana ze starego gramofonu. Pracownia świadczy wszelakie usługi związane z roślinnością, wykonuje nasadzenia, bukiety, kompozycje w naczyniach, wianki, aranżuje śluby, wesela, a nawet wykonuje wielkogabarytowe instalacje na różnego typu wydarzenia. Jednym słowem nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Tutaj znajdziecie najbardziej niezwykłe odmiany, kwiaty sezonowe jak mimozy, które reagują na dotyk, maki, begonie oraz piwonie, czy egzotykę, monstery i mini bananowce - czyli wszystko co sprawa, że bukiety są niestandardowe. Nie wiesz, jakiej rośliny szukasz? Żaden problem! Właściciele są otwarci, służą radą i pomocą przy opiece nad roślinami. Każda zakupiona roślina, ma przy sobie trzy podstawowe informacje: jakie stanowisko jest odpowiednie, jak często ją podlewać, oraz czy jest bezpieczna dla zwierząt.

Co ciekawe, Flora Muzyka jest nie tylko sklepem botanicznym, czy roślinnym projektem, to również designerski concept store. Poza roślinami można tu zakupić wyjątkowe rękodzieło od zaprzyjaźnionych artystów, w postaci ręcznie malowanych osłonek, czy naturalnych świec zapachowych, a nawet kolekcjonowane przez właścicieli płyty winylowe. Kwiaty od Flora Muzyka można znaleźć również w trójmiejskich lokalach. Najbardziej zazielenione przez nich kawiarnie to Black & White Cofee w Gdyni, Kawiarnia Przelewki w Oliwie, oraz Leń na gdańskiej starówce.

Adres: Gdańsk, ul. Grunwaldzka 47

FJOŁ

W samym centrum Sopotu, w starej kamienicy na Alei Niepodległości powstała kwiaciarnia jak ze snu. Właściciele przyznają, że „mają Fjoła na punkcie kwiatów” - trudno się z tym nie zgodzić. Ich specjalnością są bukiety i kompozycje zarówno z kwiatów ciętych, jak i roślin doniczkowych. Bardzo dużą uwagę przywiązuje się tu do ich doboru, właściciele szukają głównie kwiatów naturalnych, polnych, ogrodowych, które w każdym z nas wzbudzą wspomnienia związane z dzieciństwem w ogrodzie. Bukiety, które wykonują są lekkie, pachną i cieszą naturalną prostą formą. Można tu znaleźć również szeroką gamę roślin doniczkowych, w tym egzemplarze, które gospodarze osobiście hodują od lat.

Oprócz tego, ogromne wrażenie robi samo pomieszczenie, które stanowi przepiękne tło dla zielonej ekspozycji. Wnętrze kwiaciarni to jedno z niewielu, które zachowało charakter z początku ubiegłego stulecia. Znajdują się tu przepiękne kafle czy lady po sklepie, który funkcjonował w Sopocie przed wojną. Czuć tu niezwykłą atmosferę, a każdy kto wyjdzie z tego miejsca z bukietem świeżych kwiatów na pewno nie pożałuje.

Adres: Sopot, Aleja Niepodległości 787

 

PROJEKT KWIATY

Projekt Kwiaty to awangardowa kwiaciarnia, położona na osiedlu Garnizon we Wrzeszczu. Jak zapewniają właściciele, jej wizytówką są niebanalne i nowatorskie pomysły. Kwiaciarnia oferuje pełen wachlarz usług florystycznych od bukietów, poprzez dekoracje eventów, biur, wesel, projektowanie ogrodów i wiele innych. Znajdziemy tu wiele niebanalnych gatunków kwiatów. Za wszystko odpowiedzialna jest Justyna Stachowska – Mistrz Florystyki.

Co ciekawe, Projekt Kwiaty oferuje również profesjonalny kurs florystyczny, który obejmuje techniki tworzenia bukietów i kompozycji. Oprócz tego cyklicznie organizuje warsztaty florystyczne, na których można dowiedzieć się m.in. jak w nowoczesny sposób wykorzystać naturalne materiały roślinne, jak robić wianki, czy przygotować autorską kompozycję w szkle.

Adres: Gdańsk, ul. Słonimskiego 6

 

PRACONIA FLORYSTYCZNA NARCYZ

Pracownia florystyczna Narcyz jest w tym zestawieniu zdecydowanie najstarsza. To firma pokoleniowa, która działa na rynku od blisko 50 lat. Od 1984 roku firmę prowadzi po mamie Ewa Malepszy. Kwiaciarnia ma w Gdyni cztery oddziały, a centralna pracownia znajduje się w Gdyni Orłowie. W każdym z punktów można znaleźć intensywnie pachnące róże, świeże, cięte kwiaty, zielone liście monstery, piękne bukiety i kolorowe kompozycje. Marka od lat przyciąga do siebie wierne grono klientów, które przyjeżdża z najodleglejszych dzielnic Trójmiasta.

 Jej ogromnym atutem jest profesjonalna, życzliwa obsługa wyszkolonych florystów. Szeroka wiedza poparta kierunkowym wykształceniem i wieloletnim doświadczeniem, w efekcie daje niesamowite kompozycje. Kwiaciarnia dekoruje też biura, hotele, sale weselne i plenery. Jak deklaruje właścicielka, inspiracje czerpią z otaczającej przyrody, ponieważ tworzą sztukę w harmonii z naturą.

 Adres: Gdynia Orłowo, ul. Przebendowskich 49a