Połączenie tradycji z nowoczesnością. Niepowtarzalność i autentyczność. Poszanowanie dla tradycji i ideologiczny sprzeciw wobec wszechobecnego konsumpcjonizmu. Handmade to trend, który jest odpowiedzią na potrzebę bycia unikatowym i oryginalnym. Ta branża pełna jest kreatywnych rzemieślników, którzy wytwarzają produkty nietuzinkowe o bardzo wysokiej jakości. Takich manufaktur nie brakuje w Trójmieście i okolicach. 

SUPEŁKOWY DOMEK

Głowa pełna pomysłów, sznurek bawełniany, szydełko i drewno. Handmade prosto z serca i Gdyni. Wielobarwne dywany w kształcie postaci z bajek, wygodne pufy, pojemne torebki, kosze, plecaki, pledy, ozdoby świąteczne, a nawet podłogowe gry planszowe z to tylko część rzeczy wykonywanych osobiście przez Agnieszkę, która uwielbia łączyć tradycyjne dziewiarstwo ze współczesnymi wzorami. Nietuzinkowe i wyjątkowe produkty są przyjazne dzieciom, a wręcz je rozwijają. Każda rzecz to osobna historia, tworzona z nowym pomysłem i wyobraźnią. Jeśli szukacie pomysłu na ożywienie wnętrza czy też niebanalny prezent, Supełkowy Domek będzie dobrym adresem. 

FB: Supelkowy Domek, IG: @supelkowydomek

SIMPLY

50 procent pasji, 50 procent wyobraźni, 100 procent miłości – taki jest przepis na sukces Kai Rydel stojącej za marką Simply. Odzież oraz produkty wystroju wnętrz zdobione są pięknymi malunkami, kreatywnymi hasłami, życiowymi sentencjami. Warto zwrócić uwagę na kolekcję odzieży Mama-Córka. W ofercie Simply ponadto znajdziemy bluzy, koszulki, spodnie, tuniki, poduszki, piękne obrazy, a także porcelanę – kubki, dzbanki, kieliszki, filiżanki, talerze. Napisy i grafiki na odzieży oraz poduszkach wykonywane są ręcznie, specjalnymi farbami do tkanin. Do zdobienia porcelany używane są specjalnie przeznaczone do tego markery oraz farby, które są odporne na ścieranie. Produkty te można myć w zmywarce.

FB: Simplybykajarydel, www.simplyyou.pl

MARI DOLLS

Mari Dolls to polska marka tworząca oryginalne, urocze przytulanki handmade z naturalnych tkanin, których pastelowa kolorystyka sprawia, że zyskują niezwykle przyjazny charakter. Projektowane z myślą o najmłodszych nie powielają negatywnych wzorców wyglądu bogatych w wyzywające stroje i nienaturalne kształty, stawiając na tradycyjny urok i niewinność, dzięki którym dzieci rozwijają się zdrowo, wolne od wprawiających w kompleksy sylwetek popularnych na rynku masowym zabawek. Urocze przytulanki zapewnią dziecku pobudzającą wyobraźnię zabawę. Będą również uroczym elementem wyposażenia każdego wnętrza obok poduszek oraz girland, które również Mari Dolls produkuje.

FB: maridolls.poland, www.maridolls.com

PURE CLAY

Pure Clay to pracownia garncarska prowadzona przez Katarzynę Szczepańską, która wytwarza przedmioty użytkowe w technice toczenia na kole garncarskim. Najczęściej są to wazony i kamionkowe naczynia. Technika ta daje szerokie możliwości spontanicznego kształtowania prac, co w połączeniu z wieloma technikami deformacji I zdobienia daje nieskończone możliwości wytwórcze. Krótkie i zmienne serie przedmiotów inspirowane są kolorem, deseniem, teksturą czy techniką. Pure Clay to hołd złożony rzemiosłu i tradycji, to też niepowtarzalne, unikatowe wzornictwo, którego cechą charakterystyczną
jest minimalizm. 

FB: Pure Clay, www.pureclay.pl

FILO LOOP

Filo Loop oznacza z łaciny drut oraz pętla. Marka Filo Loop została założona w 2012 roku. Powstała z zamiłowania do ponadczasowego wzornictwa i szacunku do tradycyjnego rzemiosła. Każda poduszka, torebka bądź puf wykonywany jest ręcznie ze sznurka bawełnianego na drutach lub za pomocą szydełka. W pracowni powstają także pledy, dywany, artykuły dekoracyjne i akcesoria, tj. podkładki pod talerze, pokrowce na doniczki, koszyki i torby zakupowe. Poza stałą ofertą marki istnieje możliwość zamówienia indywidualnego. Każdy z dostępnych dywanów czy chodników można wykonać w innym układzie kolorystycznym, dowolnie je personalizując.

FB: Filo Loop, IG: @filoloop, www.filoloop.pl

MISZEK

Miszek jest marką Misza Ajdackiego. Misz tworzy z wełny misie i inne, trudne do zdefiniowania, stworzenia o przeróżnym stopniu funkcjonalności, ale dość wysokim współczynniku pisku. Emocjonalnie podstępne. Dorosłe misie dla dorosłych ludzi. Niekoniecznie normalnych. Misz ma olbrzymią wyobraźnię, co skutkuje często stworzeniami nie tyle zaskakującymi, co dziwnymi. Oprócz różnego rodzaju stworzeń, Miszek tworzy też czapi, oczywiście z motywami zwierzęcymi. Wełna i igła filcująca to jego podstawowe narzędzia. Filcowanie igłą wymaga precyzji, ale co ważne, w przypadku Miszka precyzja nie zabija fantazji. 

FB: miszek.polska, www.miszek.com

PRULLA

Z czym kojarzy Ci się robienie na drutach? Z babcią, starszą ciotką, czy paniami z Kółka Gospodyń Wiejskich? Otóż nic bardziej mylnego. Robienie na drutach, to niszowa pasja dla odważnych ludzi, pewnych siebie i kroczących przez życie z wyprostowaną głową! Taką osobą jest Agnieszka Orlena Baaske – twórczyni marki Prulla, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, artystka i projektantka. O wełnie wie wszystko i z wełny wykonuje piękne szale, czapki, swetry, pledy i narzuty. Lubi też taśmę bawełnianą, z której tworzy dywany, kosze i pufy. Minimalizm, monochromatyczne barwy, proste sploty i wełna najwyższej jakości to znaki rozpoznawcze
marki Prulla. 

FB: Prulla

BAMBAKS

Bambaki to małe i duże stwory z wielkimi osobowościami nieustająco powstające w nieskończoności nowych form. Bambaki są przytulankami dla dzieci i przyjaciółmi dla dorosłych. To małe tulaśniaki z wielkimi osobowościami. Każdy Bambak wykonany jest ręcznie z filcu lub polaru i wypełniony puchem poliestrowym. Nie powoduje alergii. W ofercie też różne produkty z Bambakami związane: plecaki, torby, bluzy, koszulki, skarpetki, czapki i podkładki pod kubki. 

FB: Bambaks, www.bambaks.com