470 wystawców z rekordowej liczby 21 krajów wzięło udział w targach AMBERIF w Gdańsku. To najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej. Tu biznes spotyka się ze sztuką, tu rodzą się twórcze pomysły i idee, tu prezentowane są najnowsze trendy i technologie w jubilerskim designie.

26. edycja targów Amberif przejdzie do historii jako święto biżuterii i mody, nowoczesnego designu i mistrzowskich kreacji jubilerskich, ale też satysfakcjonujących spotkań biznesowych i towarzyskich, interesujących wykładów i ciekawych inspiracji. Największym zainteresowaniem kupców cieszyła się biżuteria nowoczesna, unikatowa, atrakcyjna wzorniczo i charakteryzująca się wysoką jakością wykonania. W tej dziedzinie coraz śmielej wypowiadają się językiem sztuki kreatywni projektanci biżuterii i artyści plastycy, których dzieła zaskakują wyjątkowością i pomysłowością na wykorzystanie bursztynu w nowatorski sposób.

Targi rozpoczęły się i zakończyły spektakularnymi, modowymi akcentemi. Pierwszego dnia w Amber Expo odbył się pokaz mody i biżuterii z bursztynem Amber in Fashion. Jak łączyć współczesną biżuterię z modą w wersji haute couture, pokazały dwa duety projektantów mody i biżuterii. Maski weneckie z motywami błaznów, goblinów, słońca i księżyca rodem z XVIII w, stały się dla Joli Słomy i Mirka Trymbulaka inspiracją do stworzenia urzekającej wielobarwnością kolekcji strojów, których idealnym uzupełnieniem była mieniąca się wszystkimi kolorami ceramiki i bursztynu biżuteria autorstwa Doroty Gulbierz. Zupełnie inna była kolekcja Classic marki MichaelAgnes Michała Starosta i Agnieszki Łuszcz. Kreacje powstały z myślą o ceniących elegancję i unikatowy styl kobietach, z którą fantastycznie współgrała biżuteria Pecunia zdobiona antycznymi monetami Domu Mody FORGET – me – NOT. 

Targi zwieńczyła dynamiczna, awangardowa, zaskakująca gala Gdańsk Amber Look jewellery & style. Publiczność zgromadzona w Teatrze Szekspirowskim zobaczyła siedem kolekcji przygotowanych przez duety składające się z projektantów biżuterii i mody – ideą gdańskich pokazów jest bowiem idealna symbioza tych dwóch elementów. Najciekawsze kolekcje prezentujemy na stronach modowych tego numeru magazynu Prestiż.